Leibur noolib Fazeri töötajaid

02. september 2014, 15:44

Leiburil pole plaane Eesti tootmist mujale kolida ega kärpida ning eestimaist leiba-saia saab poest ka edaspidi, ütles ettevõtte juhatuse esimees Asso Lankots.

Lankotsi sõnul jätkab tänavu pakendatud leiva- ja saiaturg küll langust, kuid Leibur jääb jätkuvalt keskmisest kasumlikumaks toiduainetööstuseks ettevõtteks nii Eestis kui ka Balti riikides. “Meie tugevus on kaasaegne tehnoloogia, hästi organiseeritud tootmine ning turul toimuvale kiire reageerimine,” nentis Lankots.

Tema sõnul kavatseb Leibur ka edaspidi panustada nii olemasolevatesse kui ka uutesse toodetesse. “Hetkel kasvab näiteks nõudlus bake-off pagaritoodetele ning seda trendi silmas pidades, avas meie emaettevõte Vaasan Grupp juba aasta tagasi Sauel uue külmutatud pagaritoodete tehase, mis võimaldab meil laiendada pakutavat tootevalikut ning turumuutustega paremini kohaneda,” lisas Lankots.

“Seni on Eesti toiduainetööstus ja tootmisettevõtted pigem puutunud kokku tööjõupuudusega ning usun, et head töötajad pikalt tööta ei jää. Leibur ootab Fazeri endiste töötajate CVsid ning headele spetsialistidele leitakse kindlasti rakendus,” ütles Lankots.

Seoses Fazeri tootmise Eestist ära kolimisest ei näe Leibur ette ka tarneraskusi lõpptarbijale. Lankotsi sõnul on Leibur valmis vajadusel enda tootmismahtu kasvatama.

Leibur AS on Eesti juhtiv ja vanim pagaritööstus, kellele kuulub ligi kolmandik siinsest pagaritööstuse turust. Leibur annab Eestis tööd rohkem kui 300 inimesele. Toodangut valmistatakse Tallinna tehases ja pagaritöökojas Tartus. Leibur varustab oma toodanguga igapäevaselt Eesti, Soome, Läti ja Leedu turgu. Leibur kuulub rahvusvahelisse pagaritööstuse kontserni Vaasan Grupp, mis on juhtiv pagaritööstus Soomes ja Balti riikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2014, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing