Sirje Rank • 12. september 2014 kell 18:05

USA kehtestas sanktsioonid ka Gazpromi vastu

Reedel laiendas lisaks Euroopa Liidule Venemaa survestamiseks sanktsioone ka USA, lisades sanktsioneeritavate firmade hulka ka Venemaa suurima gaasifirma Gazprom.

Värskeimate Venemaa energeetika, finantssektori ja kaitsetööstuse ettevõtete vastu sihitud sanktsioonide alla läheb esimese erasektori naftafirmana ka Lukoil ning samuti Venemaa suurim pank Sberbank, vahendas Financial Times.

Lisaks sellele, et USA piirab ettevõtete juurdepääsu kapitaliturgudele, karmistas USA sanktsioone ka paari Venemaa suurima energiaprojekti suhtes, mis oleksid tuleviku majanduskasvu mootoriks. Nii võib ohtu sattuda näiteks ExxonMobili koostöö Rosneftiga Arktikas, kus naftapuurimisi alustati alles läinud kuul.

FT kirjutab, et Lukoili lisamine nimekirja on üllatav, kuna firmal pole otsest seost Venemaa presidendi Vladimir Putiniga ja sellel ei ole ka mingit rolli Ukraina konfliktis.

"See saadab sõnumi, et sanktsioonide alla võib sattuda mistahes Venemaa ettevõte," ütles lehele Carnegie Rahvusvahelise Rahu sihtasutuse asepresident Andrew Weiss.

USA välisministeeriumi teade sanktsioonide kehtestamisest on siin.

Hetkel kuum