Äripäev • 27. oktoober 2014
Jaga lugu:

Bikeep kaasas 100 000 eurot

Bikeepi tehtud rattaparkla Ülemiste keskuse juures.
Bikeepi tehtud rattaparkla Ülemiste keskuse juures.  Foto: Bikeep

Nutikaid jalgratta parkimise lahendusi pakkuv Bikeep sai investeeringu ERPLY asutajatelt.

 Bikeep kaasas oma meeskonda USA kogemusega tipptegija ja plaanib saada parkimise meetodite valdkonna liidriks. Turu kogusuuruseks on ca 8 miljardit dollarit.Välisturgudele ja peamiselt Ühendriikidesse eksporti alustav Bikeep kaasas oma meeskonda nõustama Kristjan Hiiemaa, kes on ERPLY asutaja ja tegevjuht ning sai investeeringu ERPLY asutajatelt, teatas ettevõte. Eesti ettevõte Bikeep, mis pakub hetkel nutikaid jalgratta parkimise lahendusi ning paigaldab parajasti oma esimesi seadmeid Californias Silicon Valley's, plaanib ampluaad laiendada ja olemasoleva intellektuaalse vara najal murrangulise teenusega turule tulla. Asutajate sõnul on teenusel metsik kasvupotensiaal.

10 kuud tagasi alustati koostööd Eesti ühe edukaima start-up ettevõtte NOW! Innovationsiga ning nüüd kaasati oma meeskonda Eestist pärit ettevõtja Kristjan Hiiemaa, kes on oma kassa- ja laotarkvara pakkuva firmaga ERPLY käinud läbi kogu selle tee, mis Bikeep'il ees seisab. Tänaseks päevaks pakub ERPLY oma teenuseid juba enam kui 150 000-le poele ning omab kontoreid Euroopa, Austraalia ja USA suurlinnades.

Kristjan Hiiemaa rolliks Bikeepis on olla nõustaja, kes vaatab üle strateegiad ning pakub finantstuge. Bikeep loodab kasu hankida ka Hiiemaa suurest kontaktidevõrgustikust USA ettevõtjate ja investorite seas. 

Bikeep on kolmekordistanud eelmise aasta käibe ning suurendanud meeskonda 11-pealiseks. Seda suuresti tänu sellele, et arendati ja püstitati Ülemiste Keskuse juurde Põhja-Euroopa suurim ja kalleim jalgrattaparkla süsteem, mis koosneb 25 nutikast parkimiskohast ning 75 tavaparkmiskohast. Kogu seadmestik on kaasaegsete disainkatuste all ning valgustatud ööpäev läbi LED-valgustusega.

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt