Äripäev • 11. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

TransferWise'i väärtus võib kasvada miljardi dollarini

TransferWise'i asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann uue kontori avamisel Baltika kvartalis.  Foto: Eiko Kink

Financial Times kirjutab, et TransferWise peab läbirääkimisi tuntud riskikapitalifirmaga suure investeeringu kaasamiseks. See tõstaks Eesti idufirma TransferWise asutajad Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikuse Äripäeva Rikaste TOPis esikolmikusse.

Financial Timesi andmetel peab TransferWise läbirääkimisi Silicon Valley riskikapitalifirmaga Sequoia Capital, et kaasata 50 miljoni dollari (40 mln euro) suurune investeering. Lehele kinnitasid kaks rahatõstmisega seotud inimest, et investeering kasvataks ettevõtte väärtuse ühe miljardi dollarini ehk 805 miljoni euroni. Sellega kerkiksid ettevõtte asutajad Käärmann-Hinrikus Äripäeva Rikaste TOPi esiotsa. Tänavuses tabelis hindas Äripäev TransferWise'i väärtuseks 150 miljonit eurot ja Käärmann-Hinrikus paiknesid vastavalt 62. ja 69. kohal.

Väidetavalt ei ole Sequoia investeering kinnitatud ja ka teised USA riskikapitalifirmad on TransferWise'i vastu huvi tundnud. Nii TransferWise kui ka Sequoia keeldusid FT-le uudist kommenteerimast.

Kolm aastat tegutsenud TransferWise pakub võimalust teha soodsaid ülekandeid ühest valuutast teise. Idufirma on sel aastal kaasanud juba 20 miljonit eurot investeerimisringis, kus osales uue investorina Briti ettevõtja Richard Branson.

1972. aastal asutatud Sequoia Capital oli üks esimesi Apple'i investoreid. Samuti on riskikapitalifirma investeerinud Google'isse, YouTube'i, Yahoosse, PayPali ja paljudesse teistesse tuntud ettevõtetesse. Eelmisel kuul investeeris riskikapitalifirma 48 miljonit eurot Rootsi ettevõttesse Truecellar, mis püüab luua universaalset telefoniraamatut.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt