Äripäev • 17. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Rubla kukkumine suleb Soomes poode

Tabalukk  Foto: epa

Vene rubla odavnemine annab Soome piiriäärsetel aladel tunda, kirjutab Kauppalehti. Imatra ja Lappeenranna piirkonnas on mitmed poed juba uksed kinni pannud.

Rubla kukkumine kustutab jaanuaris kümnendiku Vene turistide ööbimistest Soomes, prognoosis Soome uuringu- ja analüüsikeskus TAK.

See hinnang on varasemast pessimistlikum. Sügisel on vene turistide arv olnud viiendiku varasemast väiksem.

Poodidele annab see isegi valusamalt tunda kui turismifirmadele. Mitmes Soome piirkonnas poed elasidki peamiselt Vene turistidest, kelle ostuvõimet on rubla langus piiranud. Suurem osa Vene turiste on olnudki kaubaturistid, paljud neist on Soomes käinud mitu korda aastas, osa isegi mitu korda kuus.

Rubla allakäik on venelaste ostujõudu nõrgendanud terve aasta, aga viimastel päevadel nähtu on võrreldav 1998. aasta valuutakriisiga, kirjutab Kauppalehti.

Ka kohaletulnud turistid ei käi rahaga enam nii laialt ringi nagu varem. Venelased kauplevad ööbimise hinna üle ega käi enam väljas söömas, vaid ostavad toidu ja teevad süüa ise.

Olukord pole siiski lootusetu, sest õnneks on Soome Peterburile lähedal. „See on Soome trump. Kui inimene tahab puhkusele sõita, võib kaugem reis ära küll jääda, aga sõit tehakse hoopis Soome,“ pakkus TAK.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt