Äripäev • 26. veebruar 2015 kell 10:52

Donald Trump pürgib USA presidendiks

Donald Trump.  Foto: epa

Ameerika kinnisvaramagnaat Donald Trump otsustas 2016. aastal kandideerida Ühendriikide presidendiks, vahendas Washington Post.

Vabariikliku partei presidendikandidaadiks pürgivad teiste seas veel endine Florida kuberner Jeb Bush ja Wisconsini kuberner Scott Walker.

Trump ütles väljaandele, et paljude arvates liitub ta presidendiralliga edevusest ja tähelepanuihast. "See pole nii," kinnitas ta. "See pole nali ja tegemist pole mingi lõbuga. Lähen valimistele, sest meie maa elab üle raskeid aegu." Trump rääkis, et on juba konsulteerinud ka vabariikliku partei kõrgete tegelastega ja palkab omale meeskonda.

Miljardäri eesmärk on korjata nende valijate hääled, kes pole rahul praeguse poliitikaga. "Kogu maailm naerab meie üle. Hiina võtab meilt töökohti, Lähis-Idas on meie asjad halvad, me ei suuda toime tulla Islamiriigiga. Riiki juhivad ebakompetentsed inimesed ja ma olen sellest väsinud," kuulutas Trump.

Donald Trump on ärimees ja poliitikategelane, kes on meedias kuulsust kogunud oma väljaütlemistega ning viimasel ajal pidevalt kritiseerinud demokraadist Barack Obama valitsust. Seoses kandideerimisplaaniga jättis Trump sõlmimata ka oma tõsielusaate "The Celebrity Apprentice" ("Kuulsuste mantlipärija") uue hooaja juhtimise lepingu.

Forbes on Trumpi vara väärtuseks hinnanud 4 miljardit dollarit.

Hetkel kuum