Marge Väikenurm • 23. aprill 2015 kell 13:30

Netiühendus maksab üle 33 000 euro

Riigikogulane Meelis Mälberg nimetab jaburaks valguskaabli paigaldamise hinda.  Foto: Martin Dremljuga/Delfi/Eesti Ajalehed

Eesti Telekom tahaks riigikogu liikme Meelis Mälbergi koju valguskaabli vedamise eest üle 33 000 euro, Mälberg nimetab summat jaburaks.

“Viis aastat tagasi tegid nad pakkumise, mis oli 95 000 krooni (6071 eurot – toim), mida tundus natuke palju olevat. 28 000 eurot pluss käibemaks on uus tase,” ütles Äripäevale Mälberg, kes algselt kirjeldas Eesti Telekomi pakkumist Facebookis.

”Vaatan aknast välja ja näen, kust kaabel mööda läheb, 95 meetri kauguselt,” lisas Mälberg, kes vahemaa liitumiskohani pärast Eesti Telekomi pakkumist üle mõõtis.

Põlvamaal Värskas elav Reformierakonna liige Mälberg eelistab vaadata vaid vabakanaleid ja internetiühenduseks kasutab EMT 3G-võrku, mis ei toimi alati ideaalselt, näiteks ei tule läbi suured failid. “Ilma internetita ei ole võimalik paljusid asju ajada. Näiteks ei ole pangakontorit siin lähedal, ülekandeid peab kodus tegema. Oma väikese firma asju ajan kodus laua tagant,” tõdes Mälberg, et korralik internetiühendus on telekanalite kõrval hädavajalik.

Krõbe hind kaabli paigaldamiseks tuleb Mälbergi arvates sellest, et ta on ainuke klient, kes kaablit soovib, ja Eesti Telekom tahab kasumit teenida. “Maksujõulist klientuuri on piisavalt, nii et ühe kliendi pärast ei ole mõtet pingutada,” lisas Mälberg. “Saatsin neile kirja ja ütlesin, et kui oleks 1. aprill, siis saaksin aru – natuke jabur tundub see pakkumine.”

Veider on ka see, et klient ei tohi kaabli paigaldamiseks kraavi kaevata, mis peaks iseenesest hinda alla tooma. “Saan aru, et kaabli juurde ei tohi ühendama minna, aga et ise kaevata ei tohi, on kummaline,” nentis Mälberg.

Eesti Telekom lubas Äripäeva küsimustele vastata homme.

Eesti Telekomi pakkumine

Valguskaablivõrgu liitumise tehniliste võimaluste loomise tasu ja valmimise tähtaeg on järgmine:

Tehnilise valmiduse loomise hind kokku: 28 000 eurot Eeldatav liinirajatise valmimise tähtaeg: 26 nädalat lepingu sõlmimisest

Hind sisaldab:• Väliste sidetrasside kaabeldust ja materjalikulu • Valguskaabli ühendamist kinnistu sideruumi ehk sihtpunktiga• Majasiseseid kaabeldustöid 200 euro ulatuses

Hind ei sisalda:• Teenuse kasutamiseks vajalikke seadmeid• Kohaliku arvutivõrgu seadistamist

Kõikidele hindadele lisandub käibemaks.

Hetkel kuum