Äripäev • 2. juuni 2015
Jaga lugu:

Eestlased digitaliseerivad Iraagi kohtusüsteemi

Sulaymaniyah provintsi kohtusekretär Shawbo Amin Majid on üks neist, kes saab hakata eestlaste loodud süsteemi kasutama.  Foto: Timo Mitt/Net Group

Eesti IT-ettevõtted Aktors, Net Group ja Võrguvara loovad üheskoos Iraaki uut elektroonilist kohtute infosüsteemi. Üheksa kuuga pannakse 5 miljonit eurot maksev elektrooniline kohtupidamine tööle kõigis kolmes kohtutasemes.

Esimese etapina ehitatakse ja luuakse süsteem Iraagi põhjaosas asuva Kurdistani Sulaymaniyah provintsi kohtule, vahendab pressiteade.

Projekti peatöövõtja Aktors alustas Kurdistanis Eesti IT-lahenduste müüki 2014. aastal, avades seal oma tütarettevõtte, kus praeguseks töötab kaheksa inimest. Aktorsi Iraagi ettevõtte juht Kaido Kõrm on teinud Lähis-Ida piirkonnas üle kolme aasta aktiivset müügitööd nii koos Aktorsi kui ka teiste Eesti IT-firmadega. „Tubli tiimitöö ning head suhted tellijaga on meie edu tagatis,“ kinnitab Kõrm ning loodab Aktorsi tegevust selles regioonis veelgi laiendada.

Tarkvaralahenduse looja Net Groupi juht Priit Kongo sõnul on uue tarkvara kasutuselevõtt üheaegselt nii digirevolutsioon kui ka tiigrihüpe Kurdistani kohtutes. Üheksa kuuga tehakse paarikümne aastane hüpe paberimajandusest digitaalmaailma. „Meid motiveerib selline väljakutse, sest näeme võimalust jagada Eesti digiedu kogemusi ja näeme edasist potentsiaali kogu sealses regioonis ning maailmas,“ ütles Kongo.

Võrguvara juht Jüri Reitsakas vastutab projektis infrastruktuuri eest. „Eesti mehed on teinud serveriruumi, kaabelduse ja arvutivõrguga ääretult head tööd. Tarnime Kurdistani turvalisima ja kiirema infrastruktuuri kogu riigis,“ märkis Reitsakas.

Elektroonilise asjaajamise kasutuselevõtuga korraldatakse Kurdistani kohtutes ümber kõik tööprotsessid – kogu senine paberipõhine asjaajamine viiakse järk-järgult arvutitesse. Kokku puudutab see Sulaymaniyah provintsis rohkem kui 500 töötajat, kes õpivad samaaegselt kasutama arvutit ja Windowsi operatsioonisüsteemi ning paralleelselt ka maailma ühte kõige kaasaegsemat kohtute infosüsteemi. See tähendab, et projekt ei hõlma ainult tarkvara tarnimist, vaid ka ootuste juhtimist, nõu andmist ja konsultatsioone, kuidas asju õigesti teha, et kasutajad nad ka pärast vastu võetaks ja need kasutusse jääks.

Kokku panustatakse projekti arendusse ja juurutamisse üle 50 000 töötunni. Eksperdid on kordamööda ka pidevalt kohal, et uued tööprotsessid saaksid detailselt juurutatud.

Aktors on x-Tee tehnoloogia väljatöötaja ning eksportija, Net Group tarkvaraarendusettevõte, mis pakub lahendusi õigusvaldkonna infosüsteemidele ja Võrguvara on IT taristute ning võrkude looja.

Jaga lugu:
Hetkel kuum