Merlin Mägi • 25. september 2015 kell 15:00

Nortal: enamik IT ettevõtteid ei suuda eksportida

Nortali juhatuse liikme Oleg Shvaikovsky sõnul on Eesti IKT ettevõtete nõrkuseks välisturgudel läbilöömiseks väikesed finantsvahendud ning üleolev suhtumine.  Foto: Erakogu

Enamik Eesti IT-ettevõtteid ei suuda välisturgudel müüa. Oleme üleolevad ja arvame, et oleme maailma naba ning muu maailm toimib selliselt nagu Eesti, ütles Nortali juhatuse liige Oleg Shvaikovsky.

"Enamik Eesti IT-ettevõtteid ei suuda kahjuks välisturgudel müüa. Meil pole piisavalt kogemust teiste ärikultuuride omapäraga arvestamisel ega finantsvahendeid, et süstemaatilist müügitegevust finantseerida. Enamikul juhtudel oleme üleolevad ja arvame, et oleme maailma naba ning muu maailm toimib selliselt nagu Eesti. Me ei ole tihti valmis oma mugavustsoonist välja tulema (eksport on teatavasti raske ja ebamugav tegevus). Meil on liiga „romantiline“ arusaamine ekspordist - lipsu lehvides tuleme lennukilt maha, meid oodatakse ja plaksutakse ning siis suundutakse šampanja saatel lepinguid allkirjastama. Reaalselt on eksport raske tegevus, kus vaja palju pingutada, ebamugavusi üle elada, enne kui esimesed tulemused hakkavad tunneli lõpus paistma. Sellest tulenevalt olen korduvalt näinud, kuidas suure hurraaga alustatud eksporditegevused kokku vajuvad, kui asi jõuab pika, raske ja ebameeldiva töö faasi," jagas oma kogemusi Shvaikovsky.

Oleg Shvaikovsky astub üles 20. oktoobril toimuval "IKT Aastakonverentsil 2015", kus ta jagab kogemusi piirideülesest IT-ärist ning arutleb koos Proeksperdi tegevjuhi Marko Sverdliku, Erply tegevjuhi Kristjan Hiiemaa ja Fleepi asutaja Henn Ruukeliga Eesti IKT ettevõtjate võimaluste üle maailmas. 

Põhjaliku kavaga saab tutvuda SIIN ning registreeruda SIIN.

Täispikka artiklit saate lugeda Äripäeva teemaveebist ITuudised.ee.

 

Hetkel kuum