Marta Jaakson • 15. detsember 2015 kell 13:00

Ehrpais: raha on odav, tuleb investeerida

Nordwood AS investeerib 10 miljonit saematerjali tootmise suurendamisse.  Foto: Andras Kralla

Nordwood ASi juhi Tõnu Ehrpaisi sõnul läheb Eesti metsatööstusel hästi ning tardumist karta ei ole, just konkurendid on need, kes sunnivad investeerima.

“Raha on odav, konkurendid sunnivad takka. Tuleb investeerida,“ tõdes Ehrpais, kelle sõnul tehakse suuresti kaitseinvesteeringuid. Ta rääkis, et firma ei julgenud oma investeeringust enne avalikult rääkidagi, kui osa sellest juba tehtud oli. Nii ongi tänaseks esimene osa kümnemiljonilisest investeeringust juba tehtud. Sel aastal soetati palgisorteerimisliin ning tehti uusi asfaltplatse. „Panime raha maa sisse,“ ütles ta  muigega. Järgmisel aastal täiendatakse ning muudetakse võimsamaks  saematerjali sorteerimisliin.

Inimesed kavatseb Ehrpais masinatega asendada. „Masin on alati parem töötaja. Ta tuleb esmaspäeval rõõmsa meelega tööle ja reedel ka. Teeb nädalavahetusel  tööd,“ kirjeldas Ehrpais ja ütles, et töötajatega neil küll probleeme ei ole.

Metsatöösturid majanduse tardumist Ehrpaisi sõnul ei näe, vaid tehakse ikka investeeringuid. „Metsaomanikud peaksid väga rõõmsaks minema varsti,“ rõhutas Ehrpais. 

Raiemahud on Eestis tema sõnul jätkuvalt väiksemad kui metsa juurdekasv. „Me ei jõua nii palju ära saagida, kui juurde kasvab,“ märkis ta. Ehrpais ütles, et kui kunagi oli Eesti tubli saematerjali eksportija, siis praegu ostab Eesti pigem saematerjali juurde. Saematerjali ostetakse tema sõnul Venemaalt, Soomest ja Rootsist. Oma toodang müüakse Saksamaale, Soome ja Rootsi.

Hetkel kuum