Virge Haavasalu • 7. jaanuar 2016 kell 7:00

Kitt Neiveltile: pangad jäävad parima hinnaga laenuandjateks

Robert Kitt.  Foto: Andras Kralla

Swedbank Eesti peadirektor Robert Kitt nõustus ettevõtja Indrek Neivelti seisukohaga, et finantssektoris tiheneb konkurents ja turule tuleb uusi tegijaid, kuid lisas, et pangad jäävad ka edaspidi madalaima intressiga laenuandjaks.

Kitt nõustus tänases Äripäeva kaaneloos Neivelti väljaöelduga, et pangandusturg Eestis ei jää selliseks, nagu ta praegu on, kus turul valitsevad ainult suurpangad. "Tõsi, konkurents finantssektoris kasvab. Erinevate monoliner'ite (teenusepakkujate - Kitt) esilekerkimist soosib ka regulaator," nentis Swedbank Eesti peadirektor. 

Tema sõnul on tegu iseenesest positiivse ilminguga, kuna tihedas konkurentsis selguvadki elujõulised ja püsivad ärimudelid. Mitme teenuse konkurentsiolukord on paari aasta tagusega võrreldes oluliselt muutunud ja peagi jõustuvad Euroopa Liidu direktiivid toovad kliendile veelgi soodsaid muutusi, just igapäevapanganduses.

"Usun, et turul on ruumi nii universaalpankadele kui ühele-kahele teenusele keskenduvatele iduettevõtetele," lausus Kitt. Mõlemal ärimudelil on tema hinnangul oma tugevused, ja kes suudab neid maksimaalselt ära kasutada ja muutuvas olukorras kiiremini kohaneda, on võitja.

Mis krediiti puutub, siis on universaalpangad Kiti veendumust mööda kõrge kapitaliseerituse juures võimelised pakkuma parima hinnatasemega laene nii eraisikutele kui ettevõtetele. "Ilmselt ei ole alustavatele finantssektori ettevõtetele jõukohane 1% intressiga kodulaen, universaalpankadele aga küll," märkis ta. Samuti uskus ta, et universaalpankade tugevuseks on ja jääb nende tervikvaade kliendile ja tema maksekäitumisele. "Nii suudame me kliendi maksevõimet adekvaatselt hinnata," lisas ta. 

Hetkel kuum