Äripäev • 2. veebruar 2016 kell 8:47

Ühistupank loodab saada lähipäevil äriregistrisse kantud

Tallinna linna moodustatav Ühistupank loodab saada lähipäevil Äriregistrisse kantud  Foto: Erik Prozes

Tallinna ringkonnakohus rahuldas eile Ühistupanga kaebuse Tartu maakohtu otsuse peale, millega jäeti Ühistupank äriregistrisse kandmata.

“Kuna ringkonnakohtu otsus edasikaebamisele ei kuulu, siis loodan, et juba lähipäevil kantakse Ühistupank äriregistrisse,” sõnas Eesti Ühistupanga juhatuse esimees Ülle Mathiesen.

Asutamisprotsessi käigus selgus, et seadus lubab erinevate juriidiliste sammude astumisel mitmeti tõlgendamist. Ringkonnakohus leidis erinevalt maakohtust, et kehtiva äriseadustiku kohaselt ei ole krediidiasutusena asutatava ühingu äriregistris registreerimise eelduseks finantsinspektsiooni tegevusluba.

Eesti Ühistupank asutati 18. juunil 2015 ning pank taotleb krediidiasutuse tegevusluba. Positiivse otsuse korral plaanib alustada tegevust 2017. aastal.

Ühistupanga asutajateks oli 122 eraisikut ja 32 juriidilist isikut, nende hulgas Tallinna linn, Mainor, E-Piim Tootmine, Silikaat Grupp, Saidafarm, Fund Ehitus, Endover KVB ja Seven Oil. Samuti Põlvamaa, Kambja, Maaelu Edendamise ja Kehtna hoiu-laenuühistud, EELK Varahaldus ning mitmed väikeettevõtted.

Hetkel kuum