Citi: globaalse majandusseisaku risk kasvab

25. veebruar 2016, 20:06
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160225/NEWS/160229863/AR/0/AR-160229863.jpg

Viimastel aastatel on olukord turgudel olnud üsna rahulik ning maailma majandus on stabiilselt kasvanud. Citigroupi sõnul on märgid globaalse majandusseisaku võimalikkusest aga üha selgemad.

“Meie hinnangul on globaalne majanduskasv praegu ülimalt ebakindel,” sõnas Citigroupi analüütik Willem Buiter oma avalduses.

“Maailma majanduse pikaajaline nõrkus viitab Hiina majanduskasvu struktuurilisele ja tsüklilisele aeglustumisele ning riigi ebastabiilsele valuutale, paljude riikide ja sektorite suurele võlatasemele ning jätkuvale regionaalsele ja geopoliitilisele ebakindlusele,” märkisid Citi analüütikud.

Ökonomistid alandasid ka oma selle aasta globaalse majanduskasvu prognoose 2,5%-le.

Citi prognoosid jäävad märkimisväärselt alla IMFi prognoosidele, mille kohaselt peaks globaalne majandus sellel aastal kasvama 3,4%. Küll aga hoiatas IMF kolmapäeval, et 2016. aasta prognoose võidakse kärpida.

Citigroup on eriti mures aga USA majanduskasvu pärast.

“Kui USA majandus peaks takerduma, siis on raske ette kujutada ühtegi teist suurt majandust, millest võiks lähiajal saada globaalse majanduskasvu mootor,” märgiti raportis, viidates Hiina majanduse jahtumisele.

Panga hinnangul ei pea USA majanduskasv isegi mitte palju aeglustuma, et globaalse majanduse väljavaated võiks tumeneda ning mõjutada kogu maailma majandust.

“Kahju globaalse majanduskasvu tingimustele võiks sündida kolmest allikast: finantsseisundi ülemaailmne halvenemine, USA väiksem nõudlus ja ettevõtete ning tarbijate nõrgenev kindlustunne.”

Ühtlasi ollakse mures, et suured keskpangad ei pruugi piisavalt efektiivselt olukorrale reageerida, mis omakorda muudab tarbijad, ettevõtted ja investorid ettevaatlikumaks.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2016, 20:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing