Äripäev • 13 aprill 2016

Šarapoval on lootus Rio olümpiale võistlema saada

Forbes hindas tennisist Maria Šarapova kõige kõrgema reitinguga enimteenivaks Venemaa kuulsuseks.  Foto: epa

Vene tennisist Maria Šarapova võib üles astuda juba suvisel Rio olümpial, ütles täna Venemaa tenniseliidu juht Šamil Tarpištšev, ta lisas, et otsuse langetab rahvusvaheline tenniseliit ITF.

„Otsuse teeb rahvusvaheline liit. Protsess kulgeb praegu normaalselt, arvan, et me võidame. On lootust, et Maria Šarapova mängib olümpial,“ vahendas RIA Novosti Tarpištševi sõnu.

Täna teatas rahvusvaheline antidopingu agentuur WADA, et Šarapova dopinguproovis avastatud meldooniumikogus, mis oli alla mikrogrammi milliliitri kohta, jääb lubatu piiresse.

Viis Suure Slämmi turniiri võitnud venelanna Šarapova teatas 7. märtsil pressikonverentsil, et andis märtsi algul Austraalia Openi ajal positiivse dopinguproovi, tema organismist leiti meldooniumi jälgi.

Ametlikult veel ajutiselt diskvalifitseeritud Šarapova on osalejana kirjas ka Pariisis 16. maist 5. juunini peetavatel Prantsuse lahtistel tennisemeistrivõistlustel, selgub Roland Garros' kodulehelt.

Otsus tähendab paljudele amnestiat

WADA teatas täna, et jätab vaatluse alla juhtumid, kui meldooniumi kontsentratsioon sportlase antud proovis on 1 kuni 1,5 mikrogrammi milliliitri kohta ning dopinguproov on võetud enne selle aasta 1. märtsi; või kui aine kontsentratsioon on alla 1 mikrogrammi ning proov on võetud pärast 1. märtsi.

Paljud Venemaa sportlased võivad saada sellega seoses amnestiat, märkis R-sport. Meldooniumi kasutamise tõttu on ajutise võistluskeelu saanud umbes 40 Vene sportlast.

Hetkel kuum