Äripäev • 25. aprill 2016
Jaga lugu:

Arendajatel saavad krundid otsa

Arendajatel saavad krundid otsa.  Foto: Andras Kralla

Uusarenduste müügiedu on tekitanud arenduskinnistuste vastu suure nõudluse, samas pakkumisi on vähe või need on tugevalt üle hinnatud.

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman ütles, et iga vähegi kapitaliseeritud kinnisvaraarendaja on andnud sisse ostuorderi kortermajade rajamiseks sobivatele kinnistutele. „Tühjad krundid pole Tallinnast ja selle lähiümbrusest täielikult otsa saanud, aga paljudega kaasnevad kas ostjale tülikad vaidlused või on hinnad nii üles aetud, et arendustegevus sellise sisenemishinna pealt on mõttetu,“ lisas ta.

Soomani sõnul on teada tehinguid, kus kallimates hinnatsoonides sisenetakse turule hinnaga 500 eurot ja rohkem müügikõlbuliku ehitatava ruutmeetri kohta, kuid pigem on need erandid. Samas pole harvad pakkumised, kus omanikud küsivad pea kaks korda rohkem, lisas ta.

Praeguse tendentsi jätkudes hakkab uusarenduste hulk turul tema sõnul iseeneslikult vähenema, kuna müüdavate korterite hinnad on stabiilsed ja see ei võimalda uutesse projektidesse senisest kõrgema hinnaga siseneda.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum