Pille Ivask • 9. juuni 2016 kell 5:45

Nike jätkab Šarapovaga võistluskeelust hoolimata koostööd

Maria Šarapova tänavu Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel  Foto: epa

Venemaa tennisist Maria Šarapova, kes sai seoses meldooniumi kasutamisega kaheaastase võistluskeelu, jätkab koostööd Nike`iga, vahendab Bloomberg.

Maailmakuulus spordirõivaste bränd teatas ametlikult, et Šarapova ei rikkunud reegleid meelega ning ta on oma vea eest andestust palunud.

Pärast seda, kui Šarapova dopingutarvitamine märtsis avalikuks tuli, teatas Nike kohe, et peatab tennisistiga sponsorlepingu. Šarapova teatas toona, et on meldooniumit seoses südameprobleemidega võtnud juba kümme aastat ega olnud teadlik, et see alates selle aasta algusest dopinguainete nimekirja on kantud. Nike teatas nüüd, et lepingu peatamise otsus on tühistatud ja koostöö jätkub.

Anonüümseks jääda soovinud asjaosaliste sõnul on Šarapova 2010. aastal sõlmitud seitsmeaastane sponsorleping Nike`iga väärt 70 miljonit dollarit.

Kuigi Nike on teada andnud, et leping Šarapovaga jätkub, pole praegu teada, kas ja millal kavatseb ettevõte tennisisti oma kampaaniates kasutada.  Šarapova pääseb võistluskeelust 2018. aastal. Samal aastal lõppeb ka tema leping Nikega.

Hetkel kuum