Kaubanduskoda: EXPO-l osalemine tarbetu

21. juuni 2016, 11:18
Purskkaevuetendus Dubais pärast seda, kui selgus 2020. aasta EXPO korraldaja.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160621/NEWS/160629953/AR/0/AR-160629953.jpg

Kaubanduskoda ei poolda Eesti osalemist Dubai EXPO-l, kuna selleks kuluvat raha saaks kasutada mõistlikumalt.

Mais saatis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium erialaliitudele ja ka kaubandus-tööstuskojale kirja palvega avaldada arvamust Eesti osalemise kohta 2020. aastal toimuval Dubai EXPO-l. Kuigi kaubanduskoda peab väga oluliseks Eesti riigi, siinsete ettevõtete ning nende toodete ja teenuste tutvustamist maailmas, leiab koda, et Eesti ei peaks Dubai EXPO-l osalema.

Kaubanduskoja hinnangul on mõistlik EXPO-le planeeritud vahendeid kasutada asjakohasemalt. „Üks võimalus on suunata EXPO-le planeeritud ressurss Eesti ettevõtete ühisstendide püstitamisele rahvusvahelistel messidel. Sellise lahendusega saab mitu ühe valdkonna ettevõtet tutvustada oma tooteid või teenuseid, Eestit ja ka oma tegevusharu laiemalt,“ ütles kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts pressiteates. Ta lisas, et peale tuntuse suurendaks selline meede ka Eesti ettevõtete omavahelist koostööd.

Kaubanduskoda pakkus oma arvamuses ministeeriumile välja ka selle, et EXPOks planeeritud ressursse võiks kasutada ettevõtetele messitoetuse andmiseks. „Kaubanduskoda on ka oma liikmetelt saanud tagasisidet, et nad sooviksid osaleda pigem erialamessidel, mis keskenduvad spetsiifilisematele valdkondadele,“ kinnitas Palts. 

Nimetatud tegevuste toetamisega saab riik tõhusamalt ja sihipärasemalt tutvustada nii Eestit kui ka siinseid ettevõtteid. Kuna EXPO on väga laiahaardeline mess, siis pole sellel messil osalemine nii tulemuslik, kui võiks loota.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. June 2016, 11:18
Otsi:

Ava täpsem otsing