Äripäev • 16. august 2016 kell 12:26

Margus Kastein lahkub Saku õlletehasest

Saku Õlletehase juht Margus Kastein.  Foto: Jan Jõgis-Laats

Saku Õlletehase ja Läti Aldarise õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein lahkub alates 16. augustist Carlsberg grupist, kuni uue juhi ametissenimetamiseni täidab ettevõtete tegevjuhi kohuseid Leedu õlletehase juht, teatas ettevõte.

“Margus on Carlsberg Grupis töötanud kaheksa aastat, sealjuures alates 2011. aastast Saku Õlletehase tegevjuhina ja alates 2015. aastast ka Läti Aldarise õlletehase juhina,” ütles Calsberg Grupi asepresident Joao Abecasis. “Soovime omaltpoolt avaldada Margusele tänu Saku ja Aldarise arengusse panustamise eest ja soovime talle igakülgset edu edaspidiseks.”

Saku ja Aldarise õlletehaste juhtimise võtab kuni uue tegevjuhi ametissenimetamiseni üle Leedu Svyturys-Utenos õlletehase tegevjuht Rolandas Virsilas. 

Lisaks Kasteinale lahkub Saku ja Aldarise õlletehasest ka turundusdirektor Kadri Ärm, kirjutab bestmarketing.ee. Turundusdirektori töö võtab üle senine müügidirektor Jaan Härms. 

Kadri Ärm töötas Saku Õlletehases alates aastast 2010, sellest viimased 3,5 aastat juhtis Ta Saku Õlletehase ja Aldarise turundust.

"Fakt, millega minusugused juhid peavad arvestama, on, et iga päev võib olla viimane tööpäev," on Kastein öelnud. "Carlsbergil on ettevõtteid üle maailma ja peaaegu iga kuu mõni juht vahetub. Põhjuseid on mitmeid. Esimene neist on tulemuste järsult langusele pöördumine. Investorid on huvitatud kasvust ja kasumist. Kui sul äri mingil põhjusel ei suju, oled automaatselt surve all ja aega reageerimiseks antakse väga vähe. Kui sa aastaga asju korda ei tee, siis tuleb uus mees ja teeb."

Saku Õlletehas on värske Äripäeva Joogitootjate TOPi andmeil 59 mln euro suuruse käibega suuruselt kolmas joogitootja Liviko ja A Le Coqi järel. Firma käive kahanes mullu 17% võrra, samal ajal teenis ettevõte 0,9 mln eurot ärikasumit, mida on aasta varasemast viis korda vähem. Saku Õlletehase suurim konkurent A Le Coq kaotas samal ajal käibest 7% ja teenis 77 mln eurose käibe juures 15 mln eurot ehk 5% vähem kasumit. Äripäeva Joogitööstuse TOP ilmub kuukirjas Tööstus 30. augustil.

Hetkel kuum