Roos: aastaga vara ei kasvata

Ettevõtja Reet Roos  Foto: Andras Kralla
Eliisa Matsalu • 30. september 2016 kell 13:15
Uudised
Ainult tellijale

Rikaste TOPis oleva reklaamiettevõtja Reet Roosi sõnul pole naised nii riskialtid kui mehed, ent see ei takista neil tasa ja targu oma vara kasvatada.

Tänavuses Rikaste TOPist paistab silma, et kuigi naisi on 500 varakama eestlase seas endiselt vähe, kasvatasid TOPis olevad naised oma vara umbes kaks korda kiiremini kui mehed. Meeste vara kasvas 9%, naistel aga ligi 20%. TOPis 14,6 miljoni euro suuruse varaga 188. kohta hoidva reklaamiettevõtja ja endise riigikogu liikme Reet Roosi sõnul on see väga tore uudis.

Roos ei arva, et vara kiirem kasv on tulnud sellest, justkui oleksid naised hakanud järsku rohkem tööd tegema. „Naised on tasakaalukamad investeerijad. Nad on küll töökad, aga nad ei tee selliseid riskantseid otsuseid, mis võivad aidata neil kiiresti rikastuda,“ ütles ta. See on aga Roosi sõnul ka põhjus, miks naised vähem Rikaste Topis langevad.

Roos lisas, et temal pole mandaati õpetada naisi ja öelda neile, et nad rohkem riskiksid, siis jõuavad rohkemad Rikaste TOPi. „Esiteks ma ei arva nii ja teiseks oleks see kohatu õpetus, igaühel on oma valikud ettevõtluses,“ ütles ta. „Iga naine, kes on TOPi jõudnud, on midagi ära teinud. Sookvootidega võib kuhugi nõukogusse jõuda, kuid mitte TOPi,“ ütles ta.

Ka Roosi enda vara kasvas võrreldes eelmise aastaga 3,4 miljonit eurot. Tema sõnul pole see aga vaid viimase aasta vili, vaid kümne aasta taguste otsuste tulemus. „Vara kasv pole asi, mida tehakse aastaga, see tiksub väga pikalt,“ ütles ta. „Minu praegune vara kasv on pandud kerkima viimase kriisi ajal. Siis tegime olulisi otsuseid ja muutsime suunda,“ rääkis ta. Tema sõnul on aasta ettevõtluses nii lühike aeg, millega ei jõua peaaegu midagi ära teha.

Hetkel kuum