Krediidipanga juht: enamusosalus on müügis

Võtmeküsimuseks on Krediidipanga nõukogu esimehe Andres Kluge sõnul see, kas nende suuromanik Moskva Pank müüb osaluse või mitte.  Foto: Andres Haabu
Alyona Stadnik • 15. november 2016 kell 13:30

Krediidipanga nõukogu esimees Andrus Kluge kinnitas, et Krediidipanga enamusosalus on müügis, potentsiaalsete ostjate kohta ta aga kommentaare ei jaga.

Krediidipanga suurima omaniku, Venemaa suuruselt teise panga VTB kvartaliaruandest selgub, et viimane on nimetanud enda investeeringu Eesti Krediidipangas tütarettevõtte osakutest ümber müügiootel varaks. VTB juhatus märgib aruandes, et Krediidipanga 59,7% osaluse müügi tõenäosus on suur.

"Jah, minu teada on Krediidipanga enamusosalus müügis," kinnitas Krediidipanga nõukogu esimees Kluge. 

ligi 60 protsenti Venemaa VTB Gruppi kuuluv BM-Bank PJSC

ligi 10 protsenti Nordea Bank Finland PLC

ligi 10 protsenti Luksemburgis registreeritud Saratoga Finance SPF S.A.

ligi 10 protsenti Briti Neitsisaartel registreeritud East European Capital Investment LTD

ligi 5 protsenti Austrias registreeritud Raiffeisen Bank International AG

ligi 5 protsenti Eestis registreeritud Radio Elektroniks OÜ

Küsimusele, kes on potentsiaalsed Krediidipanga osaluse ostjad, jättis Kluge vastamata, öeldes, et tal ei ole võimalik seda kommenteerida. Ta lisas, et läbirääkimisi peavad aktsionärid ning tema kui juhtkonna esindaja roll on pigem tutvustada panga äri ning hoida see korras.

Tuleval kevadel toimub Krediidipannga aktsionäride koosolek, kus valitakse Krediidipangale uus nõukogu. Kluge kinnitas Äripäevale, et tema ametiaeg saab kevadel läbi ning tal ei ole kavatsust nõukokku uuesti kandideerida. "Olen 24 aasta jooksul Krediidipangas andnud endast parima ja nii mina kui pank vajame muudatusi," lausus ta. Seda, kas tal endal on müügis aktsiate ostuhuvi, Kluge ei kommenteerinud.

Kluge ütles juba septembris Äripäevale, et Krediidipangale on probleemiks see, mis saab VTB osalusest ja mida arvab VTB kui Läänes sanktsioneeritud panga osalusest Eesti finantsettevõttes meie finantsinspektsioon.

Hetkel kuum