Mait Kraun • 16 detsember 2016

Teder annab võla katteks ära terve ettevõtte

Hillar Teder  Foto: Eiko Kink

Ukraina arendusfirma Arricano asutaja Hillar Teder andis 49 protsenti oma ettevõtte Filgate Credit Enterprises’i aktsiatest kümnetesse miljonitesse dollaritesse ulatuva võla katteks Arricanole. Ülejäänud aktsiad antakse ära eraldi lepingu alusel.

Weather Empire’i võlg Arricano ees on 39,8 miljonit dollarit (sh 9,8 miljonit dollarit intresse) ning laen anti juba 2011. aastal. Hillar Tederil on Weather Empire’is 100protsendiline osalus. Arricanos on Tederil 55,45protsendiline osalus.

Arricano juhatus leidis, et Weather Empire ei ole maksujõuline ja seejärel hakati otsima mooduseid, kuidas laenu tagasi saada.

Weather Empire ja Arricano jõudsid kokkuleppele, et Weather Empire’i 49protsendiline osalus Filgates antakse võla katteks Arricanole. Ettevõtte aktsionärid kiitsid tehingu heaks 14. detsembril.

"Puhastati bilansse ja likvideeriti ettev?tete omavahelisi v?lgnevusi, mis olid aastate jooksul tekkinud," kommenteeris Teder.

Ülejäänud 51 protsenti aktsiatest müüakse kokkuleppe alusel Arricanole 1 dollari eest. Seda juhul, kui Kiievi kaubanduskeskus Sky Mall jääb Arricano omandusse.

Filgate on Hillar Tederi investeerimisfirma. 2016. aasta oktoobri seisuga oli ettevõttel varasid 130,2 miljonit dollarit ning kohustusi 261,7 miljonit dollarit. Filgatel ei ole palgal ühtegi töötajat ning ärilepinguid sõlmitud pole.

Hetkel kuum