Kadi Neemre • 23. detsember 2016 kell 16:18

USA tarbijad usuvad, et Trump toob majandusele kasu

USA tarbijad usuvad, et Trump mõjub majandusele positiivselt  Foto: EPA

Tarbijate suhtumist mõõtev indeks kerkis kõrgeimale tasemele alates 2004. aasta jaanuarist.

Tarbijate suhtumist mõõtev indeks kasvas detsembris 98,2 punktile, teatas täna Michigani ülikool. Novembris oli indeksi väärtuseks 93,8 punkti. Reutersi küsitletud ökonomistid prognoosisid indeksi väärtuseks detsembris 98 punkti, vahendab CNBC.

Tarbijate kindlustunde kasvule aitas raporti kohaselt kaasa Donald Trumpi üllatuslik valimisvõit. “Võrreldes novembri lõpu ja detsembri alguse kiiret kasvu, oli indeks vaid pisut kõrgemal kuu keskpaiga näidust ja 2015. aasta jaanuari näidust. See väike erinevus oli aga piisav, et indeksi väärtus kasvaks viimase 12 aasta kõrgeimale tasemele,” kommenteeris Surveys of Consumers’i ökonomist Richard Curtin raportit.

Curtin sõnas, et 18% tarbijatest märkis Trumpi poliitikate oodatavat positiivset mõju majandusele. Ta lisas võrdluseks, et kui 1981. aastal võitis presidendivalimised Ronald Reagan, uskus presidendi positiivsesse mõjusse majandusele vaid 9% inimestest.

Igakuine uuring hõlmab 500 tarbijat ning mõõdab suhtumist sellistesse teemadesse nagu isiklik finantsolukord, inflatsioon, töötus, valitsuse poliitikad ning intressimäärad.

 

Hetkel kuum