Türgis tappis tulistaja uusaastaööl klubis vähemalt 39 külastajat

Istanbulis sisenes kurjategija uusaastaööl ööklubisse ja avas tule, tappes vähemalt 39 ja vigastades 69 inimest.  Foto: epa
Äripäev • 1 jaanuar 2017

Uusaastaööl Türgi suurima linna Istanbuli ööklubis Reina toimunud tulistamises hukkus vähemalt 39 inimest, 69 sai viga, vahendas Reuters. Tulistaja on senimaani tabamata.

Rünnaku ohvriks langes ka 24 välismaalast. Vigastatute seas on praeguseks teada kolm Prantsusmaa ja kaks Aserbaidžaani kodanikku. Iisrael teatas oma ühest tapetud ja ühest viga saanud kodanikust. Hukkunute seas on tuvastatud üks Belgia ja üks Venemaa kodanik, Prantsuse-Tuneesia topeltkodakondsusega naine ning tema tuneeslasest abikaasa, ning Jordaania, India, Liibanoni, Maroko, Liibüa ja Saudi Araabia päritolu inimesi.

Pärast juhtunut jõudis internetti ka tänavavideo, millel on jäädvustatud klubi ründamise algus.

Tulistamine Istanbuli ööklubis.  Foto: epa

???? #Istanbul Images caméra de surveillance au moment o? l'assaillant entre dans la boite de nuit #Reina, en ouvrant le feu. (@mevlutyuksel) pic.twitter.com/9wivFEtIXl— Actu17 (@Actu17) January 1, 2017

Kaadritelt on näha, kuidas kurjategija valimatult tulistab möödasõitvaid autosid ning siseneb hoonesse. Rünnaku ajal oli klubis mitusada inimest, vahendas BBC ja lisas, et klubi on väga populaarne lisaks kohalikele ka turistide seas. Reinat, mis asub Istanbuli Euroopa poolel Ortaköy linnajaos, armastavad tihti külastada ka kohalikud kuulsused, näitlejad ja jalgpallurid, lisab Hurriyet.

Relvastatud kurjategija tungis klubisse umbes kell 1.15 kohaliku aja järgi. Tulistamisele järgnenud paanikas jooksid inimesed kuulide eest tänavale ja paljud hüppasid enese päästmiseks Bosporuse väina, mille kaldal klubi asub.

Türgi president Recep Tayyip Erdogan ütles hommikul uudisteagentuurile Anadolu, et Istanbuli uusaastaöö rünnaku eesmärk on destabiliseerida Türgit ja külvata kaost. „Mõistame, et erinevate terrorirühmituste rünnakud on seotud protsessidega piirkonnas,“ ütles ta.

Viimastel andmetel hukkus Istanbuli ööklubis Reina 39 inimest, vigastatuid on 69, kelle seast mitmel on rasked vigastused. Ründajal (või ründajatel) õnnestus põgeneda, kurjategija tabamiseks on käivitatud suur politseioperatsioon. Mõnedel andmetel oli ründajaid kaks või kolm. Meedia teatel oli tulistaja riietatud Jõuluvana kostüümi.

Enne aastavahetuspidustusi teatas Türgi, et saadab Istanbuli tänavatele korda valvama 17 000 politseinikku.

Täiendatud 2. jaanuaril: Vastutuse rünnaku korraldamise eest võttis terrorirühmitus Islamiriik.

Hetkel kuum