„Naine ei teagi, palju ma olen siia raha pannud“

18. jaanuar 2017, 08:30
Nano Club Eesti eestvedaja Erik Nurm.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170118/NEWS/170119746/AR/0/AR-170119746.jpg

Järjekordne krüptorahaskeem üritas Tallinnas Hiltoni hotellis mitmekordsete tootlustega meelitades liitujaid värvata.

"Arvestades ülimalt suurt nõudlust Nanotec krüptorahale (üle 93% on investoritele müüdud) tõuseb selle hind prognoosi kohaselt see aasta vähemalt 2-4kordseks," lubatakse sotsiaalmeedias Nanotec skeemi tutvustava sündmuse kutses. Peatus Tallinnas on osa roadshow'st, mis läbib kaheksat riiki.

Ehkki asjaga seotud nimetavad seda investeerimiseks, on Rootsi hasartmängude liit väidetavalt teinud nende kohta politseisse avalduse, kuna tegemist olevat pettusega. Nii nagu krüptorahaskeemil OneCoin, on neilgi oma väidetav krüptoraha enda kinnises süsteemis. 

See ei paista heidutavat kümneid inimesi, kes on tulnud teisipäeva pärastlõunal viieks tunniks hotelli esitlust kuulama. Kohalolijaid on verinoortest hallipäisteni ning nad paistavad olevat end tähtsa sündmuse jaoks pisut üles löönud. Saali valvavad turvamehed.

„Kus olid Microsoft, Google ja Apple kümme aastat tagasi?“ küsib Nano Clubi tegevjuht George Van Wijk Hiltoni hotelli ballisaali kogunenud mitmekümnelt skeemiga liitunult. Tema sõnul tuleb nüüd järjekordne uus laine – krüptovaluuta. „Me oleme laineharjal ja te kõik olete seal koos meiega,“ lausub ta ja saal juubeldab.

Nano Clubi väidetav krüptoraha alustas mullu septembris 1,5eurose väärtusega ja eesmärk oli jõuda maikuuks 3 euroni. See on aga tema väitel juba saavutatud ja Wijk mõtiskleb, et võiks seada maikuuks uue eesmärgi - jõuda hoopis kümne euroni. Ta küsib saalilt, mis väärtus on tänavu saavutatav ja leiab, et see võiks olla 20-25 eurot, ehkki hääl saali tagumisest otsast hüüab 50. Varsti saavad aga 100 miljonit coin'i otsa.

Nano Clubi väidetava krüptoraha Nanotec Coini loonud firma omanik Frenk Colasanti hüüab „Tere, Eesti!“ ja räägib, kuidas krüptoraha ja blockchain (blokiahela tehnoloogia – toim) muudavad kõike. Ka paberrahaga ja seejärel pangakaardiga läks aega, et inimesed neisse uskuma hakkaksid. Sama olevat nüüd krüptorahaga.

„Saalis on targad inimesed“

Erilise hoolega juhatab skeemi Eesti liider, Erik Nurm, sisse järgmise esineja – Pieter Van de Vyveri Belgiast. „Erik hoiatas, et saalis on targad inimesed,“ lausub ta ja räägib, kuidas öösel Hiltoni hotelli seitsmendal korrusel magades und nägi. Inimesed olla tema suurepärase esinemise peale toolidelt püsti hüpanud ja lärmi teinud. Ta palub saalis oleval publikul oma unenägu ellu viia.

Pintsakus viimse detailini hoolitsetud mees sammub saalist välja ja Erik tutvustab teda uuesti. Kuidas nad on ühevanused, isad, ja käisid lastega koos Bali saarel. Neil on eriline side. Kui mees tuppa tagasi astub, lähevad saali kogunenud entusiastlikud kuulajad ebaeestlaslikult mänguga kaasa. Hüppavad püsti, plaksutavad, karjuvad. Vyver ütleb, et see oli muidugi nali, aga on hea näide sellest, et kui unistad, suudad selle ka ellu viia.

Vyver on firmas olnud poolteist aastat ja mõtles enda sõnul ka ise esimeselt ürituselt koju sõites, kas selline skeem on seaduslik. Kuidas see siis ikkagi seaduslik on, ta ei selgita. Aga ka tema ise sai skeemi sisust aru kolme nädala pärast.

Igatahes on läinud skeemil paremini kui lubatud ja ta palub publikul iseendale aplodeerida, sest nad on osa krüptoraha 3,38 euroni tõusnud väärtusest.

Uued paketid

Sel õhtul kuuleb pidevalt, et skeemi vanu investeerimispakette saab täna veel osta, kuid kohe minnakse üle uutele. Uued paketid annavad nende ostjatele igapäevased väljamaksed. „Kes tahab iga päev raha saada?“ kõlab küsimus, millele mõistagi kuulajate enamus jaatavalt vastab. Tootlus ühes päevas on 0,2 kuni 0,6 protsenti. Pakette saab osta 999, 2499, 4999 ja 9999 euro eest. Kogukäive kujuneb nende pealt vastavalt 1438, 5397, 26 994 ja 64 793 eurot. Väikeses kirjas seisab, et aktsiad on lukus kuni 12 kuud ja pärast seda saab müüa kuus kuni 10% enda aktsiatest Tradano platvormil, mis on Nano enda süsteem.

Mõistagi kuuleb saalis ka boonustest, mida uute inimeste värbamiselt teenida saab. Ta küsib, kui paljud pelgavad rääkida skeemist enda lähedastele. Saalis tõuseb kaks kätt. Vyver räägib seepeale loo, kuidas tema vend oli alguses skeptiline, kuid pärast oleks temaga kaklema läinud, kuna müüs suurepärast investeerimisvõimalust ainult võõrastele. Iga päev tuleb rääkida minimaalselt ühe inimesega.

Reis Mehhikosse

Lavale astub rootslanna Anna Hemmingsson, kes olevat kuuendal tasemel, ehkki enne tutvustati laiemale kuulajaskonnale üksnes viit. Ka tema suust kostuvad sõnad, et algul ta mõtles, kas see kõik on ikka päris, kuid olnud programmis poolteist aastat, pole ta liitumist kordagi kahetsenud. „Kui ei liitu, kahetsed aasta pärast,“ lausub ta kindlalt.

Elevil naine räägib imelistest reisidest. Nagu juba enne kuuldud, käisid skeemi liikmed Bali saarel, kuid ta ei suuda järgmist reisi ära oodata. Septembris saavad 160 kiiremat sõita Mehhikosse, kuid selleks on seatud veel tingimusi. Ahvatlemiseks näidatakse Mehhikosse kutsuvat videot. Eelmaks on 650 eurot ja kui sa pole maikuuks kvalifitseerinud, saad raha tagasi. Kvalifitseerumiseks pead ostma 4999eurose paketi ja koguma hulgaliselt boonuspunkte.

Uusi liitujaid jäi väheks

Esitluse teine pool on uutele liitujatele, kuid neid on saalis vaid kümmekond. Enne juba kuuldud esitluste uuesti kuulamist arutleb vanemate meesterahvaste seltskond saalis oodates oma suurepäraseid investeeringuid. Üks neist naljatleb, kuidas ta vahel mõtleb, et peaks ülemusele helistama ja ütlema, et ta ei saa tööle tulla, sest on vaja YouTube'is igasuguste skeemide esitlusi vaadata.

Ta lausub kaaslastele õpetussõnad, et investeeringuid tuleb hajutada ja ei saa jääda ühe firma peale pidama. Tasuv investeering olevat üks Poola firma, mis töötleb plastikjäätmeid ümber graanuliteks ja müüb Hiina. Kolme nädalaga teenivat 14%.

„Naine ei teagi, raisk, palju ma olen siia raha pannud,“ lausub ta veel ja ütleb, et eurodes peaks see olema „14 tonni“.

Eesti juht: see ei ole püramiidskeem

Skeemi Eesti eestvedaja Erik Nurm ütles Äripäevale, et Nano Club ei ole Crypto888 ja Octa Partnersi järelkäija ning nende taga ei ole sama ettevõte. Nurme kinnitusel ei ole kindlasti tegemist ka püramiidskeemiga, vaid lihtsalt võrkturundusega, mida ta väga armastab. Kellele firma kuulub ja mis riigis on see registreeritud, ta ei vastanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2017, 08:37
Otsi:

Ava täpsem otsing