• Jaga lugu:

    Vaata, kes saavad presidendilt riikliku aumärgi

    TeenetemärkFoto: Annika Haas, Vabariigi Presidendi Kantselei

    President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel riigi teenetemärgi tänuks 113 inimesele, kelle pühendumus kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks, vahendas presidendi kantselei.

    “Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele," kirjutas president Kaljulaid otsuse eessõnas.
    Presidendi otsusega saab endine peaminister Taavi Rõivas Riigivapi II klassi, maksuameti endine juht Marek Helm ja pangajuht Priit Perens aga Valgetähe III klassi teenetemärgi.
    President annab teenetemärgid üle iseseisvuspäeva eel, 23. veebruaril NUKU teatris.
    Riigivapi II klass
    Taavi Rõivas - Eesti Vabariigi peaminister aastatel 2014-2016
    Valgetähe III klass
    Marek Helm - maksu- ja tollisüsteemi arendaja
    Andrei Jämsä - sõudja
    Priit Perens - panganduse edendaja
    Allar Raja - sõudja
    Kaspar Taimsoo - sõudja
    Lembit Ulfsak - näitleja
    Valgetähe IV klass
    Tõnu Aas - energeetik
    Hiie Asser - keelekümbluse edendaja, koolijuht
    Jaan Janno - matemaatik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
    Anne Kahru - ökotoksikoloog, Teaduste Akadeemia uurija-professor
    Tiina Kallavus - koolijuht, erivajadusega laste hariduse edendaja
    Sirje Keevallik - atmosfäärifüüsik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
    Ivi Kesküla - kohtunik
    Epp Maria Kokamägi - kunstnik
    Ülle Kruus - kunstiajaloolane
    Mare Kõiva - rahvaluuleteadlane
    Andrus Maruoja - riigiametnik
    Andrus Miilaste - kohtunik
    Natalia Miilvee - prokurör
    Ülle-Marike Papp - sotsiaalteadlane, soolise võrdõiguslikkuse edendaja
    Peeter Peedomaa - ettevõtluse edendaja
    Anti Puusepp - ettevõtluse edendaja
    Riina Reinvelt - etnoloog, Eesti Rahva Muuseumi arendaja
    Aarne Siimsen - riigiametnik
    Niina Sõtnik - koolijuht, hariduselu edendaja
    Aare Toikka - lavastaja, teatrijuht
    Indrek Treufeldt - teleajakirjanik, õppejõud
    Peeter Urbla - filmirežissöör, kultuurielu edendaja
    Raul Vaiksoo - arhitekt
    Martin Veinmann - näitleja ja pedagoog
    Taavi Veskimägi - energeetikavaldkonna edendaja
    Raivo Vilu - biotehnoloog, Tallinna Tehnikaülikooli professor
    Andres Ülviste - prokurör
    Valgetähe V klass
    Anneli Ammas - ajakirjanik
    Väino Aren - näitleja
    Angela Arraste - tantsupedagoog
    Maie Barrow - eestluse hoidja Austraalias
    Aavi Dobrõš - ajaloo talletaja
    Ivo Felt - filmiprodutsent ja helirežissöör
    Igor Garšnek - helilooja, muusikateadlane
    Rein Grünbach - kunstiõpetaja
    Johan Patrik Göransson - vaimulik, eestirootsi kultuuripärandi hoidja
    Taimi Hillak - ettevõtluse edendaja
    Maaja-Katrin Kerem - kutsete süsteemi arendaja
    Ülle Kikas - hariduselu edendaja
    Harri Koiduste - maadlusspordi edendaja
    Kaja Kärner - raadioajakirjanik
    Mart Laanpere - digivaldkonna edendaja hariduselus
    Ira Lember - kirjanik
    Ulla Länts - raadioajakirjanik
    Silja Lättemäe - ajakirjanik
    Kadri Mälk - ehtekunstnik
    Janika Mölder - iluvõimlemistreener
    Anne Oruaas - kohaliku elu edendaja Harjumaal
    Sirje Plaks - elukestva õppe edendaja
    Rein Purje - ajaloo talletaja
    Rein Raudsep - geoloog, riigiametnik
    Evar Riitsaar - kunstnik, seto kultuuri edendaja
    Ann Roos - laste omaloominguvõistluse "Steni muinasjutuvõistlus" korraldaja
    Ants Roos - laste omaloominguvõistluse "Steni muinasjutuvõitlus" korraldaja
    Ülo Roos - ajaloo talletaja
    Olivia Saar - lastekirjanik
    Harry Seinberg - kergejõustikutreener
    Laine Sepp - muusikaõpetaja
    Juhan Sihver - Eesti ringhäälingu ajaloo talletaja
    Liivi Soova - käsitöö ja rahvakunsti edendaja
    Toomas Mihkel Sõrra - eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
    Tõnu Talvi - loodukaitsja
    Tiiu Teesalu - ajaloo talletaja
    Peeter Vähi - helilooja
    Valgetähe medal
    Reet Kaljula - kaitsetahte edendaja
    Krzysztof Mieczysław Kaminski - Eesti saatkonna teenistuja Poolas
    Tiina Kivikas - korrektor
    Eesti Punase Risti II klass
    Tõnu Endrekson - sõudja
    Enn Jõeste - patoloog
    Kaiu Suija - onkoloog, vähihaigete abistaja
    Karin Varik - laste kirurg
    Eesti Punase Risti III klass
    Märt Elmet - südamearst
    Ants Kass - ortopeed
    Janek Laev - päästeametnik
    Toomas Tartes - kirurg
    Eesti Punase Risti IV klass
    Marianne Kuzemtšenko - autistide abistaja
    Annika Laats - vaimulik, hingehoiu korraldaja
    Katarina Seeherr - muusikaterapeut, erivajadustega inimeste abistaja
    Teija Tuula Marjatta Toivari - hospiitsi arendaja
    Reet Veenpere - logopeed
    Eesti Punase Risti V klass
    Arne Aas - vereandja
    Priit Kaja - vereandja
    Allen Leego - vereandja
    Tõnu Lukk - vereandja
    Aina Pääro - tervise edendaja
    Kotkaristi I klass
    Werner Freers - julgeolekualase koostöö edendaja, kindral, Saksamaa
    Kotkaristi III klass
    Arnaud Coustilliere - küberkaitsealase koostöö edendaja, viitseadmiral, Prantsusmaa
    Kotkaristi IV klass mõõkadega
    Eduard Meemann - vabadusvõitleja
    Kotkaristi IV klass
    Margo Grosberg - tegevväelane, major
    Illar Jõgi - politseiametnik, politseikolonelleitnant
    Hendrik Lõbu - kaitsepolitseiametnik
    Merike Pappel - kaitsepolitseiametnik
    Kotkaristi hõberist
    Ramil Sadikov - tegevväelane, staabiveebel
    Kotkaristi raudrist
    Janek Pinta - politseiametnik, vanemkomissar
    Maarja Punak - politseiametnik, vanemkomissar
    Maarjamaa Risti II klass
    Alexander Russell Vershbow - julgeolekualase koostöö toetaja, Ameerika Ühendriigid
    Maarjamaa Risti III klass
    Heinrich Brauss - NATO abipeasekretär
    Pär Anders Nuder - Eesti-Rootsi suhete edendaja
    James J.Townsend, Jr - julgeolekualase koostöö toetaja, Ameerika Ühendriigid
    Tadahiko Yoshino - Eesti-Jaapani suhete edendaja
    Maarjamaa Risti IV klass
    Norbert Angermann - ajaloo-alase koostöö edendaja, Saksamaa
    Serge Arnould - endine aukonsul Lyonis, Prantsusmaa
    Bo Hugemark - Eesti-Rootsi suhete edendaja
    Michael N. Schmitt - küberkaitse alase koostöö edendaja, Ameerika Ühendriigid
    Maarjamaa Risti V klass
    Nils Riess - lavastaja, Eesti teatrielu edendaja, Ameerika Ühendriigid
    Arvo Sulo Survo - soome-ugri kultuuri edendaja, Soome
    Jaga lugu:
  • Hetkel kuum

Ragmar Saksing: väetame roheidud viljakaks, mitte abituks ülalpeetavaks
Kas rohetehnoloogia iduettevõtted vajavad eri- või hoopis ärikohtlemist? Kui tahame, et nad oleksid tugevad ja kestlikud, ei peaks neid kohtlema teistest erinevalt, kirjutab teadus- ja ärilinnaku Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht Ragmar Saksing.
Kas rohetehnoloogia iduettevõtted vajavad eri- või hoopis ärikohtlemist? Kui tahame, et nad oleksid tugevad ja kestlikud, ei peaks neid kohtlema teistest erinevalt, kirjutab teadus- ja ärilinnaku Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht Ragmar Saksing.
Emiraatide investorid toovad New Yorgis börsile kiibitootja
Abu Dhabi investeerimisfirma Mubadala toob USAs börsile tippkiibitootja Global Foundries.
Abu Dhabi investeerimisfirma Mubadala toob USAs börsile tippkiibitootja Global Foundries.
Piletilevi ostis Leedu konkurendi
Rahvusvaheliselt piletimüügi ja sündmuskorralduse valdkonnas tegutsev Piletilevi Group, kellele kuuluvad Eestis Piletilevi, Lätis BilesuServiss ja Leedus Bilietai piletimüügi keskkonnad, omandas lisaks Leedu piletite vahendusteenuse pakkuja Tiketa.
Rahvusvaheliselt piletimüügi ja sündmuskorralduse valdkonnas tegutsev Piletilevi Group, kellele kuuluvad Eestis Piletilevi, Lätis BilesuServiss ja Leedus Bilietai piletimüügi keskkonnad, omandas lisaks Leedu piletite vahendusteenuse pakkuja Tiketa.
Euroopa Liit kaalub Valgevene vastu uusi sanktsioone
Euroopa Liit kaalub Valgevene vastu uute sanktsioonide kehtestamist, vahendab Reuters.
Euroopa Liit kaalub Valgevene vastu uute sanktsioonide kehtestamist, vahendab Reuters.