Nääs taotleb Savisaare suhtes kriminaalasja lõpetamist

Edgar Savisaar Hundisilmal.  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 21. märts 2017 kell 8:07

Keskerakonna endise esimehe ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaare kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääsi sõnul tuleb Savisaare suhtes kriminaalmenetlus tema tervisliku seisundi tõttu lõpetada.

Nääs esitas tänasel eelistungil Harju maakohtus taotluse Savisaare suhtes menetluse lõpetamiseks, kuna ta on pöördumatult haigestunud ega ole võimeline kohtumenetluses osalema, vahendab ERR.

Nääs taotles ka juhtiva riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse taandamist, kuna ta on kaitsja hinnangul kohtueelse menetluse jooksul olnud erapoolik, kuid kohus seda ei rahuldanud.

Veel taotles Nääs menetluse lõpetamist kriminaalasja rahapesu episoodis, kuna see on kestnud juba kuus aastat ning Savisaare kohta on seda menetletud 5,5 aastat.

Rahapesu episoodi ja Savisaare tervist puudutavas taotluses võtab kohus seisukoha 13. aprillil.

Loe pikemalt ERRist.

Haiguse tõttu on kohtu alt pääsenud Ossipenko

Varasemast on teada juhtum, kus haiguse tõttu lõpetati kriminaalmenetlus Ida-Viru kommunaaläri kuninga Nikolai Ossipenko üle.

See toimus 2014. aasta mais. Viru maakohtu määrusega lõpetati siis parandamatut haigust põdeva Ossipenko kriminaalmenetlus, kuid teiste süüdistatavate üle kohtumenetlus jätkus. Teised süüdistatavad olid Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov, linnapea nõunik Jüri Kollo, Ossipenko firma N&V jt.

"Ekspertiisi aktist tulenevalt on välistatud Ossipenko osalemine kohtumenetluses enne 2015. aasta jaanuari-veebruari. Kohtu hinnangul ei ole mõeldav kogu kriminaalmenetluse edasilükkamine kuni nimetatud tähtaja saabumiseni, kuivõrd see rikuks kaassüüdistatavate õigust  ja avalikkuse ootust asja menetlemisele mõistliku aja jooksul," selgitas kohtu toonast otsust Viru maakohtu pressiesindaja Jelena Muttonen.

Hetkel kuum