Äripäev • 21. märts 2017 kell 4:28

Rekordiline rahapesu läbi Eesti

Danske Bank A/S Eesti filiaali juhataja Ivar Pae (vasakul) ja finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler Eduka Eesti auhinnagalal.  Foto: Andras Kralla

Ülemaailmne uurivate ajakirjanike rühm koostöös Venemaa ajalehega Novaja Gazeta avaldas esmaspäeval oma kolm aastat kestnud uurimistöö tulemused sellest, kuidas rahvusvahelised pangad pesid 20,8 miljardit dollarit Venemaa raha, kirjutab Postimees.

Eesti pankade kaudu liikus Postimehe teatel kokku 1,6 miljardit dollarit kriminaalse päritoluga raha, millest lõviosa liikus läbi Danske panga Eesti filiaali.

Danske Eesti filiaali juht Ivar Pae tunnistas, et neil oli probleeme rahapesu tõkestamise meetmete ja monitooringu süsteemiga. Pae sõnul on pank seetõttu teinud palju muudatusi, mis puudutavad ka organisatsiooni ja juhtkonda. Kas sel põhjusel lahkus 2015. aastal ametist panga varasem juht Aivar Rehe, Pae ei kinnita ja Rehe ise lükkas Postimehega rääkides need seosed igatahes tagasi.

Rehe on ka aasta tagasi Äripäevale öelnud, et tema ametist lahkumise põhjus pole rahapesuga seotud uurimises, mille korraldasid Eesti ja Taani finantsinspektsioonid.

Loe aasta tagasi Äripäevas ilmunud artiklit Danske rahapesu uurimisest siit ja täna Postimehes avaldatud eri väljaannete ajakirjanike põhjaliku uurimistöö tulemust Postimehest.

 

Hetkel kuum