Haigekassa sai uue juhi

Haigekassa nõukogu valis Jevgeni Ossinovski eestvedamisel selle uueks juhiks Rain Laane.  Foto: Andras Kralla, Äripäev

Haigekassa nõukogu valis täna hommikul uueks juhatuse esimeheks Rain Laane, kes varem on juhtinud Microsofti Balti regiooni, vahendas ajaleht Meditsiiniuudised.

Haigekassa juhi avalik konkurss kuulutati välja juunis. Uut juhti asusid valima haigekassa nõukogu juht minister Jevgeni Ossinovski ja liikmed Toomas Tamsar ning Peep Peterson. Neile oli abiks ka personaliotsimisfirmaga Fontes. Esialgu pidi uus juht selguma eelmisel esmaspäeval.

Jevgeni Ossinovski suundub uut Haigekassa juhti valima.  Foto: Andras Kralla

Sündmuste kulg

Täna varahommikul kogunes haigekassa nõukogu, et valida viimaks asutusele uus juht. Ükshaaval saabunud nõukogu liikmed kinnitasid, et juht tuleb täna ära valida ja vastupidiselt varasemale olid nad kõigi kolme uue kandidaadiga ka kursis, kirjutab ajaleht Meditsiiniuudised.

Esimesena saabusid sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt, TREV-2 Grupi juhatuse esimees  Sven Pertens ja EPÜLi juhatuse esimees Andres Ergma. Nad kinnitasid lühidalt ja heatujuliselt, et kindlasti seekord tuleb haigekassale uus juht leida ja nad said ka eelmisel õhtul kolme kandidaadi kohta infot.

Nõukogu liikmed kogunesid kl 8.15 algavaks koosolekuks haigekassa peahoones Lastekodu tänaval Tallinnas, viimasena saabus haigekassa nõukogu esimees tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, käes üks A4 paberileht. Temagi teatas lühidalt, et täna valitakse uus juht.

 

Toomas Tamsar teel Haigekassa juhi valimistele.  Foto: Andras Kralla

Kes kandideerisid?

Teatavasti algas haigekassa juhikonkurss septembri lõpus uuesti, pärast seda kui esimeses voorus olnud kandidaatidest kaks kuulutati ebasobivaks dokumentide puudulikkuse tõttu. Umbes nädala jooksul said kõik soovijad uuesti kandideerida ja üleeilseks oli tulnud kolm avaldust.

Võimalikust kolmest juhikandidaadist oli enne nõukogu istungi algust kohal üks, Ravimite Ehtsuse Kontrolli Sihtasutuse juht Mart Levo. Ta kinnitas lühidalt, et kandideerib haigekassa juhi kohale. Teine väidetav kandidaat, endine Microsoft Eesti juht Rain Laane haigekassa esiuksest enne koosooleku algust sisse ei läinud.

Ühe nõukogu liikme sõnul on nõukogu ees täna kaks kandidaati, millest saab järeldada, et kolmandat välja ei kutsutud.

Haigekassa nõukogu koguneb uut juhti valima.  Foto: Andras Kralla, Äripäev

  

Hetkel kuum