Äripäev • 1. november 2017 kell 7:38

Stora Enso loovutas puitmaterjalimüüja

Stora Enso loovutas tütarfirma.  Foto: Scanpix/Reuters

Stora Enso teatas, et loovutas 100% aktsiatest Soome ettevõttes Puumerkki Oy ja Eesti ettevõttes Puumerkki AS globaalse investeerimisettevõtte Mimir Invest AB kasuks.

Puumerkki tegeleb puitmaterjalide hulgimüügiga ja kuulus täielikult Stora Ensole. Puumerkki jääb Stora Enso taastuvate ehitusmaterjalide põhikliendiks ka tulevikus, kinnitas kontsern.

Loovutamine aitab Stora Enso puittoodete osakonnal keskenduda kasvule ning tugevdada toodete ja teenuste valikut. Puumerkki hulgimüügiäri ei ole osa Stora Enso põhitegevusest, nentis ettevõte pressiteate vahendusel.

Puumerkki mullune käive oli ligikaudu 160 miljonit eurot, ettevõttes töötab ligikaudu 170 inimest.

Tehingul puudub oluline mõju Stora Enso intressi- ja maksueelsele äritulule (EBIT) ning netovõlale, kinnitas Stora Enso. Kontsern arvestab tegevusliku EBITi kahjumiks võrreldavust mõjutava kirjena (IAC) raamatupidamises neljandas kvartalis 8 miljonit eurot.

Mimir Invest on globaalne investeerimisettevõte, mis omandab suurettevõtete põhitegevusse mittekuuluvaid äriüksusi ja eraettevõtteid, mis vajavad põhitegevusele suunatud omanikku.

Hetkel kuum