Mait Kraun • 26. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Turbatootja kasvas võimsalt

Turbatootmine. Pilt on illustratiivne.
Turbatootmine. Pilt on illustratiivne.  Foto: Andres Haabu

Turbatootja Treffexi käive ja kasum kasvasid viiendiku võrra, sest tootmisseisakuid olid oluliselt vähem ja tellimuste maht kasvas.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et turba tootmisega tegeleva Treffex ASi müügitulu kasvas mullu 21 protsenti, 4,44 miljoni euroni. Ärikasum suurenes 21 protsenti, 266 274 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas firmas keskmiselt 14 inimest, see näitaja ei muutunud. Käive töötaja kohta suurenes 21 protsenti, 316 894 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 11 protsenti, 2157 euroni kuus.

 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„2016. aasta läks vastavalt planeeritule. Saime rahulikult oma laiendatud tehast ekspluateerida ning mingeid suuremaid muudatusi ega ootamatuid olukordi ei esinenud,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes. „Rakendasime uue tehnilise hoolduse ja remondi tarkvara, mis aitab paremini planeerida ja juhtida tehase seadmete hooldust ja remonti.“

„Käive ja kasum kasvasid, kuna seisakuid oli oluliselt vähem ning tellimuste maht kasvas. Vastavalt sellele kasvas ka kasumlikkus. Siiski oli meil veel hooajavälisel ajal kuid, mil tootmismahud jäid suhteliselt madalaks ning see mõjutab meie kasumlikkust väga negatiivselt,“ lisas ettevõte.

Ettevõtte omanikud on Farve AS (50 protsenti) ja Jiffy Products Estonia AS (50 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt