Äripäev • 31. jaanuar 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Kanadalased ostsid Skype'i asutajatelt telemaatikafirma

Ambient Sound Investmentsi meeskond: (vasakult) Tauno Tats, Toivo Annus ja Margus Uudam.  Foto: Erik Prozes

Kanada ettevõte Fleet Complete omandas Eestis arendatud autoparkide haldamise lahendust pakkuva telemaatikaettevõtte Ecofleet.

Enne tehingut kuulus 50 protsenti ettevõttest Skype’i eestlastest kaasasutajate poolt loodud investeerimisettevõttele Ambient Sound Investments, teatasid osapooled. Tehingu väärtust ostjad-müüjad ei avalda.

Ecofleet on Põhja-Euroopa suurim telemaatikaettevõte, mille teenust kasutab üle 80 000 sõiduki. Omandamise tulemusel kasvab Kanada ettevõtte Fleet Complete seadmebaas Euroopas 110 000 ja ülemaailmselt enam kui 400 000 ühikule.

“Ecofleetil on tugev professionaalide meeskond, väga hea toode ja kaasaegne tehnoloogia, mille me plaanime ühendada oma teenusega,” kommenteeris Fleet Complete’i tegevjuht Tony Lourakis pressiteate vahendusel.

Ecofleeti juhtkond jätkab ettevõtte juhtimist Baltikumis ja Skandinaavias ka pärast tehingut. “Kahe ettevõtte ühendamine toob omavahel kokku tugeva toote ja tehnoloogilise võimekuse,” ütles Ecofleet Eesti juhatuse liige Jaanus Truu.

Ambient Sound Investmentsi esindaja Margus Uudami sõnul kinnitab sõlmitud tehing Ecofleeti turuliidri positsiooni Skandinaavias ja Baltikumis. “ASI investeerimisstrateegia oli seotud eesmärgiga kasvatada Ecofleetist Skandinaavia ja Baltikumi turuliider. Ecofleeti kasvu ja tegevuse märkamine Fleet Complete’i poolt kinnitas meile eesmärgi saavutamist ja on ettevõtte kasvustrateegias oluliseks järgmiseks sammuks,” rääkis Uudam.

Ecofleeti omandamine on osa Fleet Complete’i ülemaailmsest laienemise plaanist ja annab ettevõttele juhtiva positsiooni Põhja-Euroopas, kus on järgmisel viiel aastal oodata telemaatikasektoris märkimisväärset kasvu.

Fleet Complete kavatseb alustada koostööd ka Lääne-Euroopa autotootjatega, et vähendada tulevikus klientide transpordikulusid, tagades samal ajal kauba- ja reisijateveo suurem efektiivsus. Põhja-Ameerikast pärit ettevõtte pikaajalisem plaan on Euroopas aina tugevamalt kanda kinnitada.

Ecofleeti ost oli Fleet Complete’il teine omandamine Euroopas: 2016. aastal omandati ITmobile.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt