Äripäev • 21. august 2018 kell 6:16

Soome alaealine lüpsis veebikasiinost 252 000 eurot

veebikasiino  Foto: Reuters/Scanpix

Soomes algas kohtumenetlus väikelinnast Forssast pärit noormehe üle, kes pani süüdistuse järgi alaealisena toime raske kuriteo. Tema isa ja ema aga süüdistatakse rahapesus, vahendas Yle.

Süüdistuse järgi kasutas 2000. aastal sündinud noormees ära Malta veebikasiino IT-viga, registreeris end mängima vale sünniajaga ning lõpuks jõudis pettusega tema pangaarvele üle 252 000 euro.

Nimelt võimaldas viga mängusüsteemis tagastada kliendile raha nii tema online-kontole kui ka pangaarvele. Noormees kasutas eelmise aasta aprillis ja mais süsteemiviga enda kasuks 417 korral. Veebikasiino töötaja avastas selle mullu juulis, kirjutas Yle.

Isa süüdistatakse omakorda rahapesus, sest pojalt laekus tema pangakontole ligi 14 000 eurot. Ema sai oma arvele 2300 eurot ja üle 5000 euro maksnud mootorratta, mille eest maksti kuritegelikul teel saadud rahaga.

Prokurör nõuab noormehele aasta ja 8 kuu pikkust vangistust, isale 5 kuud tingimisi ja emale samuti tingimisi karistust. Kohus langetab otsuse 3. septembril.

Hetkel kuum