Äripäev • 25. september 2018 kell 8:51

Repinski kukutamine kukkus Jõhvis läbi

Jõhvi vallavalitsuse juht Martin Repinski.  Foto: Dmitri Kotjuh, Järva Teataja/Scanpix

Martin Repinski juhitav vallavalitsus ja volikogu esimees Eduard East saavad jätkata Jõhvi valitsemist, kuna opositsiooni katse tagandada nad võimult kukkus teisipäeva hommikul kell 8 toimunud volikogu istungil läbi.

Võimupöörde tegemiseks oli vaja 11 saadiku toetust, kuid sellest jäi mõlemal hääletusel puudu mitu häält, kirjutas Põhjarannik.

Umbusalduseavaldused esitanud kuus volikogu liiget heitsid vallavalitsusele ette laristamist ning eelkõige isikliku heaolu eest hoolitsemist, samuti suutmatust tegelda arenguküsimustega, selle asemel tegeldakse väidetavalt tühja-tähja, inimeste hirmutamise ning töötajate väljavahetamisega oma inimeste vastu.

Enne hääletust tegi Martin Repinski lühiülevaate vallavalitsuse senisest tööst nimetades saavutuste seas muu hulgas mänguväljakute ja promenaadi pikenduse ehitamist, vene põhikooli ja teede remonte, ümarlaudade ja jalgpallimatši ühisvaatamise korraldamist, läbirääkimisi jalgpalliliidu, Eesti Raudtee, Jõhvi turu omanikega, haridusministeeriumiga ja muud.

Volikogu esimehe Eduard Easti umbusaldamise põhjustest eelmisel nädalal toimunud volikogu istungil rääkinud Paul Paas väitis, et kuigi East taandas end hääletamisest, mis puudutas talle 2500 euro suuruse palga määramist, oli ta ise sellekohase määruse väljatöötaja ning osales selle aruteludel.

Loe pikemalt Põhjarannikust.

Hetkel kuum