Äripäev • 4. oktoober 2018 kell 8:51
Andres (vasakul) ja Oleg Sõnajalg on Eesti Energia vastu võidelnud alates 2016. aasta detsembrist.  Foto: Andres Haabu

Vennad Sõnajalad võitsid kohtus Vändra valda

Tallinna ringkonnakohus otsustas eile tühistada Tootsi tuuleparki puudutavas kohtuasjas Vändra vallavalitsuse korraldused, millega keelduti tuulepargi ehituslubade väljastamisest ASile Raisner ja ASile Eesti Elekter, teatas Eesti Elekter.

Vendade Andres ja Oleg Sõnajala ettevõtte Eesti Elektri teatel keeldus Vändra vallavalitsus ehituslubade väljastamisest Raisnerile ja Eesti Elektrile põhjusel, et kuna Eesti Energiale on vallavalitsuse samal istungil ehitusluba juba antud, siis oleks "ilmselgelt võimatu" sama sisuga ehitusluba kellelegi teisele väljastada. Sõnajalgade ettevõtte teatel väitis vald, et nende taotlused olid puudulikud. Kohtus otsuse vaidlustanud Sõnajalad leidsid aga, et neid oleks tulnud Eesti Energia taotluse menetlusse kaasata ja puuduste kõrvaldamiseks tulnuks anda tähtajad.

Eesti Elektri teatel andis halduskohus suvel õiguse Vändra vallavalitsusele, kuid ringkonnakohus otsustas oktoobri alguses, et kaalutulusõiguse teostamata jätmine on oluline menetlusviga. Ettevõte lisas, et ringkonnakohus kohustab Vändra vallavalitsust vaatama Reisneri ja Eesti Elektri taotlused uuesti läbi ehituslubade väljastamiseks.

Hetkel kuum