Äripäev • 25. oktoober 2018 kell 5:30
Eesti puitmajaklastri uue juhina alustas oktoobris tööd Eeva Vahtramäe (esireas keskel), kelle koordineerida on 46 ettevõttest koosnev võrgustik.  Foto: Jelena Rudi

Eesti puitmajaklaster sai uue juhi

Eesti puitmajaklastrit juhib alates oktoobrist Eeva Vahtramäe.

Klastri nõukogu liige, Nordic Houses KT OÜ tegevjuht ning klastri üks asutaja Argo Saul ütles pressiteate vahendusel, et organisatsioonina on klaster äärmiselt keerukas vorm ning selle alus on usaldus.

"Edukas toimimine on seotud aga eelkõige tugeva ja süsteemse juhtimisega. Oleme klastri nõukogus teinud selles osas õnnestunud valikuid, näiteks esimesel viiel aastal juhtis klastrit võimeka käivitajana Elari Kivisoo ning viimasel viiel aastal oluliste kompetentside ja tulemusliku koostöö arendajana Lauri Kivil," ütles Saul. Mõlemad juhid tegutsevad sektoris aktiivselt edasi, Kivisoo eraettevõtluses ning Kivil tegevjuhina Eesti Puitmajaliidus.

Oktoobrist klastri juhtimise üle võtnud Eeva Vahtramäe on praeguseni töötanud klastri turundusspetsialistina. Sauli sõnul on Vahtramäe peamised väljakutsed klastri rahvusvahelise koostöövõrgustiku arendamine ning sihtturgudel sektori uute müügikanalite loomine.

Eesti puitmajaklaster on kohalikke tugevaid majatootjaid, tarneahela partnereid ning teadus- ja haridusasutusi ühendav võrgustik, mille eesmärk on puitmajasektori ekspordivõimekuse, rahvusvahelise tuntuse ning müügi kasvatamine läbi ühistegevuste. Praeguseks on klaster arenenud reaalseks koostööplatvormiks, mis tegeleb sektori eesmärgistatud turunduse ning arendustegevuste koordinaatorina.

Puitmajaklastrisse kuulub 46 ettevõtet, kes esindavad enam kui 60% sektori müügikäibest.

Hetkel kuum