Äripäev • 23. november 2018 kell 12:32
Peaminister esitab siseministri kohale Katri Raiki.  Foto: Lilli Tölp, Pärnu Postimees/Scanpix

Ratas pakub presidendile esmaspäeval uue siseministri

Peaminister Jüri Ratas edastab esmaspäeva hommikul presidendile siseminister Andres Anvelti tagasiastumisavalduse ning teeb ettepaneku nimetada uueks ministriks Katri Raik.

"Tänan Andres Anveltit kogu senise pühendumuse ja panuse eest valitsuse töösse. Ta on oma valdkonda kirglikult kaitsnud, mida muu hulgas näitavad väga olulised, vajalikud ja oodatud palgatõusud sisejulgeoleku valdkonnas," ütles peaminister Ratas. "Andres Anvelt on seisnud meie kõigi ohutuma igapäevaelu ja turvatunde eest ning olen kindel, et Katri Raik seda olulist tööd ministriks saades jätkab."

Senise ministri vabastab ja uue nimetab ametisse president Kersti Kaljulaid. Uus minister astub ametisse ametivande andmisega riigikogu ees. Parlament koguneb täiendavale istungile esmaspäeval kell 11.

1967. aastal sündinud Raik õppis Tartu Ülikoolis ajalugu, lõpetades ülikooli 1991. aastal.

Aastani 1999 töötas erinevatel ametipostidel Tartu Ülikoolis ja asus tööle Narva Kolledži direktorina, kelleks jäi kuni 2007. aastani.

Sellele järgnes kaks aastat haridus- ja teadusministeeriumi asekantslerina, misjärel asus taas Narva Kolledži direktori ametisse.

Alates 2015. aastast on Raik sisekaitseakadeemia rektor.

Hetkel kuum