Jaroslav Tavgen • 28. detsember 2018 kell 9:01

Teder: aasta sündmus oli Luminori tulek

2018. aastal Eesti majanduses peab ettevõtja Hillar Teder kõige olulisemaks sündmuseks Luminori tulekut. Tema enda jaoks oli tähtsaim vanaisaks saamine.

Ettevõtja Hillar Teder hindab tänavu enim Luminori panga tulekut.  Foto: Raul Mee

"Ma sain vanaisaks! Nii kirjutagegi. Aga kui te tahate teada, mis oli Eesti majanduses kõige olulisem, siis tooksin esile Luminori panga tuleku," ütles ettevõtja Hillar Teder.

Tederi sõnul ei ole Swedbank ja SEB ei ole enam pangad, vaid ta nimetab neid Rootsi hoiukassadeks. "Nende laenupoliitika ei ole suunatud Eesti äritegevuse arendamisele. Inimesed, kes seal töötavad, ei ole iseseisvad ja kooskõlastavad iga otsuse Stockholmiga. Need, kes mõtlevad oma peaga, on sealt juba ammu läinud. On jäänud üksnes mänedžerid, kes kardavad vigu teha ja töökohta kaotada. Need inimesed ei tegele aktiivselt sellega, kuidas arendada Balti riikide äritegevust. Nad on lihtsalt käsutäitjad. Swedbank ja SEB on kaotanud oma iseseisvusest juba niigi palju, kuid pärast Danske pangaga juhtunut on see hoopis kadunud. Ettevõtja ei saa töötada, pank ei ole tema partner selle sõna tegelikus tähenduses," ütles Teder.

Teder näeb, et erinevalt Swedbankist ja SEBst tahab Luminor aga just arendada Baltimaade äritegevust. "See pank millestki muust ei mõtlegi. See on väga oluline sündmus, olgugi et me ei ole seda endale veel teadvustanud. Pole midagi, küll teadvustame tulevikus," lisas ta.

Äripäeva sõsarleht Delovõje Vedomosti küsis Eesti ettevõtjatelt, kuidas nemad võtavad kokku 2018. aasta – mis olid nende meelest suuremad kordaminekud ja negatiivsed sündmused.

Hetkel kuum