Äripäev • 5. veebruar
Jaga lugu:

Putini korteeži autod tulevad müüki

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev saabub Auruse masinaga 10. Gaidari foorumile jaanuaris. Foorum on poliitika- ja majandusekspertide suurkogunemine Moskvas.  Foto: Dmitry Astakhov, Scanpix

15. veebruaril tulevad müüki Venemaa tippjuhtkonna saatemasinateks kavandatud autod, vahendab lenta.ru.

Sellest ajast alates saab masinaid tellida kahelt automüüjalt – ettevõtetelt Avilon ja Panavto, kes teevad koostööd Venemaa tööstuskaubanduse ministeeriumiga.

Ette saab tellida kaht mudelit: limusiini Aurus Senat Limousine Aurus Senat Limousine ja sedaani Aurus Senat S600. Autode hind ei ole veel teada, kuid räägitud on eeldatavast jaemüügihinnast alates 10 miljonist rublast (134 000 eurost), kirjutab logistikauudised.ee.

Esimesi eeltellimusi hakati Aurusele vastu võtma juba pärast Moskva rahvusvahelist autonäitust, kirjutab leht. Möödunud aasta detsembriks oli neid kogunenud juba 200.

Automark Aurus töötati välja Venemaa presidendi ja teiste riigi tippisikute korteeži masinateks. Seerias on sedaan ja limusiin Senat, aga ka mikrobuss Arsenal. Eeldatavalt algab masinate seeriatootmine 2020. aastal Sollersi autotehases Tatarstanis Elabugas.

Jaga lugu:
Hetkel kuum