TransferWise'i töötaja: tõesti õnnelik värk!

Transferwise'i kontor Tallinnas, koosoleku- ja lõõgastumisruumi pildistas fotograaf 2016. aastal.  Foto: Raul Mee
Linda Eensaar • 22. mai 2019 kell 14:36

TransferWise andis töötajatele võimaluse osakuid müüa ning Tallinna kontoris on see täna töötajate seas palju rõõmu tekitanud.

TransferWise'i klienditoe meeskonnajuht Eliisa ütles, et töö juures valitsevad väga head emotsioonid. "Mina veel sel korral ei müünud osakuid, aga kes müüsid, siis kes läheb reisile, kes ostab uue auto. Nii palju võimalusi on räägitud, tõesti õnnelik värk," rääkis Eliisa.

Täna selgus, et TransferWise kaasab investoritelt 292 miljonit dollarit, mille eest müüvad osakuid töötajad ning senised investorid. Nii täitis TransferWise lubaduse, mida jagavad oma töötajatele praegu paljud idufirmad: ühel hetkel saad sulle jagatud ettevõtte optsioonid rahaks teha ja saad ettevõtte edust ka ise osa.

Eliisa asus TransferWise'i tööle neli aastat tagasi. "Liitusin just siis, kui hakkas kõige suurem kasv pihta. Nägin, et see kasvas hästi kiiresti ja suureks, nii et vedas tohutult, et õigel hetkel liitusin. Ootan juba väga, mis edasi saab, aga ennustan jätkuvalt lennukat tulevikku," ütles Eliisa. Ta ütles, et kui järgmistel kordadel pakutakse võimalust oma osa müüa, siis võib ka tema seda kaaluda, kuid praegu ei olnud tal selleks vajadust.

"Mul on niigi hästi," ütles ta ja kinnitas, et kavatseb ettevõttes veel kaua aega töötada.

Omanikega on hea koostöö

Teder ütles, et puutub ettevõtte omanike Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikusega väga palju kokku, sest nemad juhtidena ei seisa teistest kuidagi hierarhiliselt kõrgemal.

"Meil ei olegi sellist asja. Keegi ei ütle, kuidas sa pead midagi tegema. Sa saad ise oma potentsiaali näidata - kätt ette ei panda, kui midagi teha tahad oma suunas, mis sind ennast huvitab," rääkis ta.

"Käärmann ja Hinrikus on väga hea visiooniga inimesed ja nad on väga targad. Oskavad väga hästi inimesi kaasa tõmmata, sest usuvad siiralt sellesse, mida nad teevad," ütles TransferWise'i klienditoe meeskonnajuht.

Hinrikusel oli hea meel tänu avaldada

Taavet Hinrikus meenutas, et kui ta hakkas koos Kristo Käärmanniga kaheksa aastat tagasi TransferWise’i üles ehitama, käisid nad nagu korjanduskaabuga investorite juures ringi. "Ütlesime, et meil on selline unistus ja tahaks kindlasti teoks teha, aga on raha vaja,“ meenutas Käärmann ja tõdes, et investoritelt raha võttes pead paratamatult mingi hetk selle tagasi maksma.

Samuti said oma osakuid müüa töötajad. "Need, keda me Tallinnas tollal palkasime, kes tulid Skype’ist või SEB pangast, kõik kaotasid oma palgas sel hetkel, kui nad tulid meile,“ tõdes Käärmann. Tema sõnul suutsid vähesed arvutada ja mõelda, mis neile jagatud optsioonide väärtus võiks olla. "Enamike jaoks oli tegu Monopoly rahaga!“

Nüüd on Käärmannil enda sõnul tohutult hea meel, et nad saavad inimesi tänada selle eest, et nad tulid kampa ja võtsid tol hetkel vastu otsuse palgas kaotada.

"Need töötajad ja investorid, kes oma osakuid müüsid, kas maksavad tagasi eluasemelaenu või ostavad maakodu," ütles Hinrikus. Seekordsete investorite sisenemiseks müüsid tema sõnul osakuid mitusada töötajat ning senised investorid.

Äripäeva toimetus hindab tehingu järel Kristo Käärmanni vara väärtuseks 608 miljonit eurot ja Taavet Hinrikuse vara väärtuseks 550 miljonit eurot. Viimase Äripäeva Rikaste TOPi võitis Käärmann mullu sügisel 258,2 miljoni euroga ning Hinrikuse vara väärtuseks hindasime toona 238,6 miljonit eurot.

Hetkel kuum