Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kaubanduskeskuste püsima jäämine sõltub pankadest
Turuosalised peavad T1 kaubanduskeskuse saneerimissoovi erandiks, kuid veel ei saa pead anda, et teistelgi raskeks ei lähe.
Kaubanduskeskustes on avatud toidupoed ja apteegid. Seetõttu võib kriis mööduda kergemalt väikeste keskuste jaoks, kus palju muid poode polegi.
Foto: Liis Treimann
Saneerimist planeeriva T1 kaubanduskeskuse juht Allan Remmelkoor tõdes, et kriisi tervikmõju on jaekaubandusele väga suur ning selle sügavus sõltub esiteks praegu kehtivate piirangute kestusest, kuid seejärel nii tarbijate endi võimekusest uuesti tarbida kui ka praegu seiskunud tarneahelate taastumisest ja muutumisest. "Kaubanduskeskused ja nende omanikfirmad on praegu kõikjal raskes seisus, mitte ainult Eestis, ja kõigil tuleb olla valmis suurteks muutusteks,“ ütles Remmelkoor.
Kaubanduskeskused ei julge koroonakahjusid veel numbritesse panna, oma rentnikke lohutatakse valitsuse abipaketiga ning ei välistata ka varianti, et osa rentnikest võib pankrottigi minna.
Pro Kapital Grupi tunamullune kasum asendus 29,1 miljoni euro suuruse kahjumiga, mille peamine põhjus on probleemid T1 kaubanduskeskusega. See võib aga omakorda tekitada probleeme ka olemasolevate kohustuste teenindamisega.
Järgmisel aastal uksed avada lubanud kaubanduskeskus T1 sai raha rahvusvaheliselt rahastusplatvormilt, sest ei suutnud pangalaenuks vajalikke nõudmisi täita. Konkurentide hinnangul tuuakse uus kaubanduskeskus turule jõuga.
Sa korraldad oma ettevõtte suvepäevi. Sündmuse toimumise hommikul seisad sa silmitsi faktiga, et esineja, kes pidi õhtul esinema, teatas, et ta ei tule, sest sai parema pakkumise. Mida teha?