Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Turismisektoris võib koondamine ähvardada 30 000 inimest
Hotellide ja restoranide omanikud kardavad, et sektori taastumine koroonakriisist võtab 7 aastat aega ning viitavad, et naaberriigid lähevad maksulangetustega konkurentsis mööda, ka eeldavad nad tänavu enamust sektorit hõlmavaid koondamisi.
Hotellides ja restoranides ähvardab koondamine kolme neljandikku töötajatest.
Foto: Liis Treimann
“Sektori osaliste vahel on aruteludest läbi käinud tänases olukorras 30 000 töötajat, ligi 70 protsenti, kes sektoris töötavad, tuleb koondada hiljemalt aasta lõpuks,” kirjutas hotellide ja restoranide liidu juhatuse esimees Ain Käpp rahandusministrile.
Käesoleva aasta teisel poolel on taastuvenergia turg Balti riikides ja Poolas selgelt elavnenud, ütleb Mantas Auruškevičius, 8,5-protsendilise tootlusega võlakirju praegu pakkuva investeerimisettevõtte „Atsanaujinčios energetikos investicijos“ (AEI) juht. Pärast mitut vaoshoitumat aastat tulevad välisinvestorid tagasi meie regiooni, otsides nii töötavaid kui ka arendusjärgus roheenergia projekte.