Simson kutsub Hiinat ja Indiat Vene naftale hinnalage kehtestama
Hiina ja India peaksid Vene naftale kavandatava hinnalae seadmise plaaniga liituma, et Venemaa ei teeniks ebaõiglaselt suurt kasumit, ütles Euroopa energiavolinik Kadri Simson laupäeval CNBC-le antud intervjuus.
“Ma arvan, et nad peaksid seda tegema,” vastas Simson, kui ajakirjanik küsis, kas Euroopa Liit loodab, et Hiina ja India aitavad Venemaa naftale plaanitava hinnalae seadmisele kaasa. Piiranguga tahavad lääneriigid vähendada Venemaa naftamüügist saadavat kasumit ja karistada niiviisi Kremlit Ukraina ründamise eest.
Kliimakriisist ja Ukraina sõjast põhjustatud elektripuudus ja selle hind sunnivad Euroopat senist börsikorda ümber vaatama, muu hulgas on kaalumisel hinnalae seadmine elektri tootmisele söest taastuvenergiani.
Kuidas saavad ettevõtted teha teadlasi kaasates hüppe uuele tasemele, sellest tuleb juttu värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates. Kogemuslugusid jagavad kosmosettevõte ja biopõhiste ehitusmaterjalide valmistaja.