Tallinnas kasseerivad parkimisraha nii linn kui ESS

15. jaanuar 2001, 15:22

Tallinna kesk- ja vanalinnas kasseerivad alates läinud nädalast autoomanikelt parkimisraha nii linnale kuuluv liikluskorralduskeskus kui ka AS ESS Eesti.

Läinud nädalal sõlmis ESS linnaga lepingu, mille kohaselt viimane võttis parkimispiletite müügi linnaasutuselt üle.

AS ESS Eesti avalike suhete direktori Indrek Lindsalu sõnul lepinguga trahvimisõigust neile ei antud. ?Trahvimisõiguse andmine seisab linna otsuse taga, ESS on oma valmisolekut selleks väljendanud,? ütles Lindsalu, kelle andmeil võiksid trahve teha ka erafirmasse kuuluvad ametiisikud.

Seevastu Tallinna liikluskorralduskeskuse parkimiskontrolli osakonna juhataja Ants Johandi sõnul tuleb trahvimisõiguse üleandmiseks erafirmale teha seadusemuudatusi, varem ei ole trahvimise loovutamine võimalik.

Johandi ei tea, miks linn kavatseb kogu parkimisteenuse üle anda. ?Minu meelest oleme me tööd teinud ? läinud aastal kirjutasime 91 000 trahvikviitungit kogusummas üle 40 miljoni krooni. Probleem, miks trahve vähe kätte saadakse, on selles, et kohtute täitevosakonnad ei jõua neid nõudeid menetleda,? rääkis Johandi.

Indrek Lindsalu ei osanud väga põhjalikke muutusi ESSi tulekuga nimetada: ?Tahame korrastada parkimispiletite müügivõrku: pileteid hakkavad müüma nii kioskid kui tänavamüüjad.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing