Globaliseerumise vastased: Soros on koletis

30. jaanuar 2001, 09:26

Internetisild Shveitsis Davosis koos olnud maailma majanduseliidi ja Brasiilias Porto Alegres koos olnud globaliseerumise vastaste aktivistide vahel muutus solvangute vahetamiseks, kus aktivistid kuulutasid George Sorose silmakirjatsejaks ja koletiseks, kes hävitab kõike, edastab Eesti Päevaleht.

Soros vastas süüdistusele vastusüüdistusega, kinnitades, et näiteks Aafrika vaesuses on süüdi mitte rikaste lääneriikide korporatsioonid ja majandusjuhid vaid kohalike võimukandjate korruptiivsus.

?Tähelepanu globaalsele Lõunale? nimelise rühma juht Walden Bello avaldas samas soovi, et tuhanded ärimehed Davosist tuleks panna kosmoselaeva ja saata sellega ära kosmosesse.

Põhjapoolkera rikkamate riikide ja lõunapoolkera vaesemate riikide erinevale majandusarengule on lahendust otsitud juba aastakümneid. Lääneriigid on hakanud üha enam kaaluma vaesemate riikide välisvõlgade kustutamist, kuna varem heldelt antud laenude kasutamist ei kontrollinud korruptsioonist läbiimbunud riikides keegi.

Vaesemad riigid teavad suuri Lääne korporatsioone kui ettevõtteid, kes tulevad nende turule peamiselt kasutama ära odavat tööjõudu ja on oma investeeringutega korruptsiooni veelgi suurendanud.

Tuntumad osalejad Porto Alegre foorumil on Nobeli preemia laureaadid Jose Saramago ja Rigoberta Menchu, valitsusväliste organisatsioonide ja vasakparteide ning kirikute ja vähemusrühmade esindajad, aga ka kaks Prantsuse valitsuse liiget.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing