Mika Myllylä testament Soome rahvale

Inno Tähismaa 08. märts 2001, 10:28

Järgenb Eesti Päevalehe tõlgitud Soome teabeagentuurile STT saadetud pöördumine:

See on minu testament. Ma ei uskunud kunagi, et pean selle kirjutama. Mind valdab sügav lein. Mu süda on murdunud ja sõnad ei suuda väljendada minu valu. Suur osa minu maailmast varises kokku 28. veebruaril 2001, kui sain tohutu vapustusena teada, et Lahti MM-võistlustel antud dopinguproov osutus positiivseks. Minu elu kõige kohutavam õudusunenägu oli alanud.

Olen kogu oma elu püüdnud ise vastutada oma tegude ja minu elu puudutavate asjade eest. Teen seda ka nüüd. Tippsportlasena oleksin pidanud ise välja uurima ja teadma, et saadud aine annab positiivse dopingutulemuse. Nüüd pean selle tohutu vea eest maksma kallist hinda. Mu peas ringleb palju küsimusi. Kuidas ma ka ei ürita selle vastu mässu tõsta, ei saa ma juhtunut muuta.

Usun, et Jumal tahtis mulle sellist saatust. Tahan Soome rahvalt ja kogu spordimaailmalt kogu südamest paluda andestust oma vea eest. Samas tänan alandlikult kõiki, kes on mind aastate vältel toetanud. Minu pere ja teie olete aidanud mul vastu pidada.

Vajan nüüd tuge rohkem kui kunagi varem. Sport andis mulle palju ja ka nõudis palju. Nüüd pole enam kuhugi kiiret. Võitlus on lõppenud. On aeg alustada uut elu. Kunagi ammu poisikesena vajutasin esimest korda jala Tervaneva soosse ja algas minu elu suur seiklus, millest sai lõputu piin. Vajusin ja tõusin, üha uuesti ja uuesti. Tuhanded liitrid higi ja pisaraid värvusid nüüd kurbuse karva. Sealt ammutasin ka jõu, mille abil saan üle sellestki murest.

Veel kord kandub mu kõrvu vaikse Tervaneva müstiline kutse. Alandliku, tänuliku ja üksikuna sumpan sinna vastutuules viimast korda tagasi, põlvitan, tunnistan oma kaotust ja palun hingerahu.

Haapajärvil 6. märtsil 2001.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing