Kütuse kokkusegamist tuleb piirata

20. märts 2001, 16:48

Kuna kütuse segamist on raske kontrolli alla saada, tegi autosid maaletoovate ettevõjate ühendus AMTEL täna majanduminister Mihkel Pärnojale ettepaneku selline tegevus sootuks keelata, kuid soostus siis kompromissettepanekuga lubada autokütuseid segada vaid tolliladudes.

'Majandusministeerium on astunud sammu õiges suunas, võttes arutusele mootorikütuse segamise lubamise üksnes tolliladudes, sest siis on võimalik see tegevus kontrolli alla saada,' ütles AMTELi juhatuse esimees Jaak Uudla pärast kohtumist.

Teise olulise ettepanekuna edastasid autofirmade esindajad ministrile palve teha kütuselaborite täiendav akrediteerimine. 'Osa neist on saanud vastava tunnustuse mitu aastat tagasi ja see tuleks nüüd üle vaadata,' selgitas Uudla.

Kolmanda tähtsama küsimusena oli kohtumisel arutusel kütusemüüja vastutuse küsimus. Mõlemad pooled leidsid, et karistused ja trahvid on praegu marginaalsed ja neid tuleks oluliselt suurendada. Uudla sõnul tuleb minna kuni tegevusloa äravõtmiseni. Veelgi tõhusam oleks aga tema hinnangul samal alal tegutsemise õiguse äravõtmine mõneks ajaks või ka alatiseks.

Analüüsimisel tekkida võiva mõõtevea kohta ütles Uudla, et see saab olla ainult tarbija kasuks ja mitte vastupidi. Ta lubas, et kui autode rikked kütuse tõttu jätkuvad, kavatseb AMTEL ka edaspidi müüdava kütuse kvaliteeti kontrollida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing