Balti riigid kinnitasid solidaarsust

07. september 2001, 15:45

Eesti, Leedu ja Läti parlamentide väliskomisjonide esindajad kohtusid Siguldas, et kinnitada oma solidaarsust täieliku koostöö tagamisel ühiste eesmärkide saavutamiseks välispoliitikas, eriti just julgeolekuga seotud küsimustes, teatas riigikogu kantselei pressisekretär Merje Meisalu.

Komisjonid tõdesid üksmeelselt, et liitumine Euroopa Liidu ja NATOga on kolme Balti riigi ühine eesmärk ja selle saavutamiseks jätkatakse ühiseid jõupingutusi.

Tunnistades, et Venemaa jätkab katseid hoida ära Balti riikide astumist NATO liikmeks, mõistavad komisjonid hukka Venemaa ametnike äsjaseid avaldused, kus vähemuste olukorda Lätis võrreldakse vähemuste olukorraga Balkanil ja keelduvad aktsepteerimast mis tahes tulevasi katseid hirmutada ja poliitiliselt manipuleerida etniliste vähemustega Balti riikides.

NATO ja Euroopa Liidu laienemisega seoses tuleks Balti regiooni vaadelda kui kasvavate investeeringute piirkonda, mis tooksid tulevikus kaasa suuremaid sotsiaalseid, riiklikke ja rahvusvahelisi hüvesid. See näitab selgesti vajadust kaasata Eesti, Läti ja Leedu laienemise järgmisse ringi.

Komisjonid pidasid Balti riikide majandusliku julgeoleku garanteerimist üheks tähtsamaks eelduseks meie peamiste poliitiliste eesmärkide - NATO ja Euroopa Liidu liikmelisuse saavutamisel. Selles suunas tegutsemisel on vaja ühiseid kooskõlastatud pingutusi, et ühendada meie energia- ja gaasisüsteemid Euroopa Liidu turuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing