Eesti edukaim sõiduautode jaemüüja on Mercedes-Benz

09. oktoober 2001, 15:56

Eesti edukaim uute sõiduautode jaemüüja on AS Mercedes-Benz Autokeskus, mis kasvatas mullu 1999. aastaga võrreldes oma käivet 2,34 korda ja teenis üle 3 miljoni krooni puhaskasumit.

Homme Äripäeva Auto erilehes ilmuva Sõiduautomüüjate TOP 30 teine koht läks Ladasid müüvale AS Lada Eestile, mille käive kasvas varasema aastaga üle 3 korra, kasumi number ulatus 2,6 miljoni krooni piirini.

Kolmas koht kuulus Peugeot?sid müüvale AS Kommest Autole, mis teenis 7,8 miljonit krooni kasumit. See oli ühtlasi ka suurim kasuminumber kõikide teiste automüüjatega võrreldes.

Möödunud aastal oli Kommest Auto sõiduautomüüjate TOP 30 võitja, kuid kuna edetabeli arvutamise metoodika arvestab väiksemate firmade huvides ka käibe ja kasumi kasvu, siis selles osas jäi Kommest Auto sedakorda paljudele teistele automüüjatele alla. Lõpptulemus koorub aga välja erinevate edetabeli kohapunktide alusel, ehk võidab kõige vähem punkte teeninud ettevõte.

Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov annab sõiduautomüüjate TOP 30 võitjatele auhinnad üle täna kell 16 MB Autokeskuses Järvevana tee 11.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing