Börsiülevaade: Eesti Telekomi pikk tõususeeria katkes

19. november 2001, 15:02

Täna katkes Tallinna börsil Eesti Telekomi pikk tõususeeria. Novembris senini veel kordagi kaotuskibedust tunda saanud aktsia odavnes päevaga 2,2% ning taandus 66,25 kroonini. Ülejäänud aktsiate osas suuri hinnaliikumisi ei olnud.

Pärast terroristide rünnakut veidi enam kui kahe kuuga 60% tõusnud Eesti Telekomi aktsia liikus täna keskmiselt paari protsendi jagu üles liikunud Euroopa telekomisektori suhtes vastassuunas.

Viimaste kuudega oma konkurentidest keskmiselt kiiremat ülesliikumist näidanud Telekomi aktsia oli löögi all ka Londonis, kus ta odavnes 2,4% ning sulgus 11,25 dollaril ehk aktsiatesse ümberpanduna 66,65 kroonil.

Seevastu aga uue nelja kuu kõrgeima tasemeni roninud Euroopa tehnoloogiasektori osas maaklerid vettpidavat põhjust täna leidnud ei ole.

Veidi võib maaklerite sõnul investorite rahakotte avada British Telecomi mobiilüksuse küllalt edukas börsiletulek. Põhilootused on aga üles seatud siiski sellele, et telekomisektor peaks järgmine aasta näitama ennast paremast küljest kui tänavu.

Hansapanga <GR#EE.HP> ja Norma <GR#EE.NORMA> aktsiad püsisid päeva jooksul küllalt stabiilselt reedeste hinnatasemete juures.

Mõnevõrra oli täna vabaturul tunda elavust seal ainsana noteeritud erastamisväärtpaberi <GR#EE.EVP> vastu.

Õigusvastaselt võõrandatud vara kompenseerimiseks välja antud hüvitusväärtpaber kerkis aktiivse 20 tehingu käigus 0,9%, tasemeni 59,6 senti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing