Eesti Telefoni hot.ee serveris levitatakse piraatfilme

21. november 2001, 12:44

AS Eesti Telefon peab teadlikult oma IP Teenuste võrgus piraattarkvara ja piraatmeedia, teatas Olavi Kuldvee OÜst Viimsi Online.

Kuldvee juhtis tähelepanu sellele, et aadressil ftp://toru.hot.ee on saadaval piraatfilme, -mänge ja ?muusikafaile.

Piraatlusega võitleva organisatsiooni BSA Eesti komitee tegevjuht Ahti Leppik tutvus toru.hot.ee?s olevate failidega ja nentis, et selles ET poolt FTP-serveris olid allalaadimiseks mõeldud failid piraatkoopiad erinevatest filmidest ja ka arvutitarkvarast.

?Kahjuks leidub neid servereid Eestis rohkemgi kui üks ja eks ikka seal, kus kiired ühendused. On levinud, et internetikasutajatele antakse võimalus vahetada tavapärasest pisut suuremaid andmemassiive, kuna e-posti teel neid saata ei saaks,? sõnas Leppik. ?Kahjuks aga kasutatakse osasid servereid ka piraatkoopiate levitamiseks.?

Praegu küsib ftp://toru.hot.ee sisselogimiseks kasutajanime ja parooli.

?Paljudel ftp-serveritele on juurdepääs piiratud 'passwordi' nõudmisega. Kui aga avalikul ftp-serveril läheb 'jalgealune' tuliseks ja kui asjaga on seotud ka keegi, kelle poolt vastavat serverit hallatakse, siis ohu korral piiratakse serverisse sissepääsejaid 'passwordi' nõudmisega ja seega on ka politseil tõendite kogumine raskendatud. Mitme taolise ftp-serveri tausta uurimine oli käsil juba enne tänast avalikku informatsiooni,? rääkis Leppik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing